Kristýna Fuitová-Nováková: Fyzické týrání bych netolerovala

Každý pátek večer se setkáváme na TV Barrandov se seriálem Stopy života uvede TV Barrandov. V sérii, pod jejímž scénářem je podepsaný psychiatr Jan Cimický, se objevuje česká herecká špička. Ve stopách života hraje i Kristýna Fuitová-Nováková alias Eva Weissová, se kterou jsme si popovídali.


Jaká je vaše role v seriálu Stopy života?
Je to holka, která má za manžela primáře gynekologie, uznávaného ve městě. On ji ale fyzicky týrá. Začne to pozvolna, až se to vyhrotí v útěk k rodičům.

Poznáváte v jejích reakcích samu sebe?
Je určitě jiná než já, tohle já bych netolerovala. Nenechala bych si to líbit tak dlouho. Nedoufala bych jako ona, že to bude lepší.

Ovlivňují vás negativní scény, nebo je s poslední klapkou vypouštíte?
Dnes jsme točili velké plačtivé scény v krematoriu. Do soukromého života mi nezasahují, nepřipouštím si je. Kromě toho vyhrocené scény mám ráda, hrají se mi vlastně dobře. Jsou mnohem horší scény, do kterých se mi nechce, třeba milostné svlékací.

Už jste někdy točila v krematoriu?
V krematoriu jsem ještě nehrála. Není to moc příjemné. To prostředí na člověka dolehne, ať chcete nebo ne.

Doma máte dvě malé dcerky, kde jsou, když točíte?
Holčičky jsou zlaté. Ta mladší, osmiměsíční, je strašně hodná. Ta je za odměnu. Starší jsou čtyři a půl. Často mi je hlídá sestra. Ta starší už si dokáže spoustu věcí udělat sama a s malou mi pomáhá. Bála jsem se trochu přijetí sourozence, ale proběhlo to v pohodě. Mají se hrozně rády. Ale protože mám ségru, vím, že bitky přijdou.

Foto: TV Barrandov