Koukejte, všeuměl František Ringo Čech odhalil svůj chrtí obraz!

Chrtí »Oskaři« opět v Praze! V sobotu 24. března 2012 proběhlo udílení ocenění Zlatý chrt 2011 (Golden Greyhound Awards) nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezóny. Součástí akce bylo i slavnostní odhalení nového chrtího obrazu Františka Ringo Čecha, který nese název »Zlatý chrt White Elbony brání Zdenka Grondola aneb Incident v Motole«. Fanouškům umělce je již známo, že příběhy na plátně zobrazené Ringo doprovází i humornými legendami k obrazu.


Úvod legendy doprovázející zmíněný chrtí obraz zní takto: „Zdenek Grondol ukazoval na novém stadionu v Motole velmistrovi White Elbonymu jeho lóži a dopis s pokornou prosbou žokeje Váni, zda by letošní Velkou Pardubickou nemohl jet na White Elbonym, když okolo projížděla kolona maringotek cirkusu Humberto,“ rozpovídal se Ringo a začal popisovat incident v Motole, který však není v úplnosti publikovatelný a proto vám přinášíme jen jeho konec: „Přiběhl Humberto Vašku a klekl si před Whitem na kolena volaje: ,Lipicány né! Lipicány né, vaše psí milosti. Políbil Zdenkovi ruku, Velmistrovi tlapu a odvedl si raněné.´ Elbony slastně vnímal Grondolovo laskání a přátelské drbání a po chvíli odešel plodit potomky, což touto dobou pravidelně dělal. Zdenek si oblékl montérky, paní Zdena mu rozdělala maltu a pokračovali ve stavbě stadionu.“


Výše zmíněný stadion se nakonec nejmenuje »Grondolák«, jak navrhoval František Ringo Čech v jedné ze svých legend k chrtímu obrazu, ale Greyhound Park Motol. Obálky se jmény vítězů otevíraly známé československé celebrity jako například Jiří Menzel, Peter Nagy, Jitka Čvančarová, Vanda Hybnerová, Iveta Vítová Lutovská, Kristýna Leichtová, Barbora Poláková, František Ringo Čech, Ivo Pavlík nebo herci Jan Přeučil s Evou Hruškovou. Program již tradičně moderovala zpěvačka Heidi Janků, která má ve svém pěveckém repertoáru i několik písniček o chrtech a obdivovala chrtí hvězdu na chodníku před hotelem Esplanade Prague. Greyhound White Elbony se rozhodl tentokrát pomoci dětem, které trpí genetickým onemocněním kůže a věnovat svou velmistrovskou výhru ve výši 100.000 korun dobročinné organizaci DebRA ČR. Benefiční šek si převzala patronka organizace DebRA Jitka Čvančarová.


Šampionát Zlatý chrt pořádaný Českou greyhound dostihovou federací (CGDF) generuje každým rokem vítěze, kteří dle svého umístění v dostizích za celou dostihovou sezónu získají nejvíce bodů a obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, avšak jsou i takoví chrtí závodníci, kteří své prvenství v dané závodní kategorii dokáží obhájit i v dalších dostihových sezónách a pak se jim k získanému titulu Zlatý chrt přidávají stupně Mistr a v dalším roce pak Velmistr. White Elbony se ziskem 29 bodů v závodní kategorii 300 metrů sprint se propracoval k  titulu Zlatý chrt Velmistr, tedy nejvyššímu titulu závodního šampionátu Formule CGDF. Bílý závodní greyhound White je irsko-australského původu. White je několikanásobným nositelem různých titulů šampionátu Zlatý chrt v závodní kategorii i v kategorii Design.

Foto: Hermína pro Českou greyhound dostihovou federaci


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353