Koukejte, Karel Gott s manželkou jako Vinnetou s Ribannou!

Letošní kalendář od autorské dvojice, fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy doslova přeskakuje z jednoho filmového žánru na druhý. „Když jsme začali kalednář na příští rok připravovat, hned nám bylo jasné, že mezi dvojicemi, které chceme oslovit, nesmí chybět Karel Gott s manželkou Ivanou. A protože jde o dvojici výjimečnou, doslova hvězdnou, věděli jsme, že musíme nabídnout proměnu, která se oběma bude líbit,“ popisují vznik nápadu autoři kalendáře. „A když nabízíte něco legendě, jakou je Karel Gott, musíte sáhnout po opravdu legendárních filmových postavách,“ dodávají jako vznikl snímek Vinnetou s Ribannou.


Volba ze tří možností, mezi kterými nechyběla například klasická závěrečná scéna na letišti z amerického filmu Casablanca nebo i odvážné Mlčení jehňátek s Hannibalem Lectrem s hrůzostrašnou maskou, byla nakonec překvapivě jednoduchá. „Vinnetou byl od začátku náš favorit a tajné přání. A Karel s Ivanou na tenhle nápad reagovali okamžitě a bylo vidět, že filmy s Vinnetouem mají nastudované. Karla Gotta navíc pojí s Vinnetouem i přátelství s jeho představitelem, hercem Pierrem Bricem, se kterým se dlouhá léta zná. A když jsme do focení jedné z verzí vinnetouovské fotografie zapojili i holky, bylo jasné, že další proměna se ponese v duchu Mayovek,“ doplňují autoři kalendáře Proměny 2013 Petr Kurečka a Marek Škarpa.


Protože focení probíhalo uprostřed velkého turné, které Karel Gott právě absolvuje, bylo jasné, že v podzimním počasí se fotografie musí naaranžovat v ateliéru. „Nabídli jsme Karlovi a Ivaně možnost focení ve filmovém studiu přímo na Barrandově s tím, že pro fotografii postavíme nefalšovaná teepee, jako ve správné indiánské osadě. Vzhledem k venkovním teplotám a nevyzpytatelnému počasí to bylo nejlepší řešení.“


Opravdové indiánské stany a všechny rekvizity včetně kostýmů se nakonec podařilo vypůjčit od českých indiánů. „Díky focení Proměn se každý rok seznámíme se spoustou zajímavých lidí. Letos to byli nefalšovaní indiáni, tedy ti, kteří indiánským způsobem života žijí, vyrábějí si přesné kostýmy a vybavení, v létě stanují v teepee, která jsou k nerozeznání od těch původních,“ popisují přípravu fotografie s Karlem a Ivanou Gottovými autoři. „Nakonec jsme tedy opravdu přímo na Barrandově, v legendárním ateliéru č. 4, kde vznikaly mnohé legendární české filmy, postavili přes noc malou indiánskou vesnici, doplnili ji o stromy, křoví, kameny a autentické pozadí. Bylo to naše nejnáročnější focení. Poprvé ve čtyřleté historii jsme pro kalendář Proměny stavěli tak velkou scénu doslova z nuly, ale stálo to za to. Když Karel s Ivanou vyšli z maskérny v těch úžasných kostýmech, najednou jsme se cítili jako kdysi v letním kině, kam každý na Vinnetoua alespoň jednou zašel. A kdo tvrdí, že ne, chodí na něj dodnes,“ uzavírají se smíchem autoři kalendáře Proměny 2013 fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa.


Karel Gott a Ivana Gottová jsou další z řady dvojic, které letos podpořily svojí účastí projekt kalendáře Proměny, který už počtvrté vzniká na podporu projektů Nadace Archa Chantal. Už 14. listopadu bude pokřťen kalendář, jehož celkový výnos už pomohl v realizaci celé řadě projektů rekonstrukcí dětských oddělení českých zdravotnických zařízení. Kalendář je už v tuto chvíli možné objednat přes internet, přímo v e-shopu na stránkách kalendáře a Nadace Archa Chantal. Záhy bude k dostání i v knihkupectvích a na dalších prodejních místech.


V rámci křtu kalendáře, již tuto středu, budou opět vydraženy některé z velkoformátových originálů fotografií. Nebude mezi nimi chybět ani Vinnetou s Ribannou v podání Karla Gotta a Ivany Gottové.

Foto z kalendáře: Vinnetou a Ribanna z filmu Vinnetou, rudý gentleman © Kalendář Proměny 2013, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka www.kalendarpromeny.cz, foto ze zákulisí focení: © Kalendář Proměny 2013, Pavel Hrubý www.kalendarpromeny.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353