Klára Vytisková na bruslařském rande se sebou samou

Možná až příznačně v době vrcholících tropických veder přichází Klára Vytisková s videoklipem, v němž se prohání na bruslích po ledové ploše. Video vzniklo k zbrusu novému singlu ICE, který předznamenává novou řadovou desku plánovanou na podzim letošního roku. Jak sama Vytisková přiznává, novinka kromě pomyslného, alespoň vizuálního osvěžení, zároveň naznačuje, jakým směrem a za jakými tématy se vydává v nových písních. To, co zůstává, je pro Vytiskovou typický moderní popový zvuk a perfektní produkce.

ICE_bs_foto_Anežka_Horová_mail_2

V klipu jsou tři zásadní obrazy. První domov, rodina, vesnice – to je téma minulé desky a téma, které opouštím s deskou novou. Druhý obraz je naše auto, staré Volvo – prostředek, kterým se přesouvám z vesnice do města. Do míst, kde jsem paradoxně nejčastěji sama se sebou samou, kam jezdím pracovat, nebo se na nějakou chvilku věnovat sama sobě. Tady je třetí obraz, bruslení – symbol, mojí vášně, chvíle, kdy jsem sama se sebou sama, s čistou hlavou, koncentrovaná. … vlastně je to už od dětství moje forma meditace. Hned jak zamrzne rybník, jdu bruslit,“ vysvětluje Vytisková ideu klipu, který natočila s talentovaným mladým režisérem Prokopem Motlem a v produkci Creative Embassy.

ICE_COVER_mail

Jak už bylo naznačeno v úvodu, nový song, který Vytisková napsala a produkovala společně s Viliamem Bérešem (mj. Toxique, Lenka Dusilová, Lanugo a další) ve studiu Bang, je pomyslným můstkem k jejímu druhému sólovému albu. „Touhle písní se posouvám dál. Led, který taje, jako život, který utíká. Proto je potřeba žít spokojeně, v souladu sám se sebou. Být rád sám se sebou sám. Být sám se sebou na rande. Jak zpívám v novém singlu: ‚Život je jako tající led‘, ‚Já a já jsme milenci‘, ‚Své obavy hodím do větru‘… Zkrátka se nesmí zapomínat na to, že když žijete sám se sebou v souladu, jste spokojení a potom i vaše rodina, okolí…,“ vyznává se napříč scénou respektovaná zpěvačka a skladatelka, kterou může široká veřejnost znát kromě její sólové tvorby a domovské kapely Toxique také coby moderátorku či porotkyni čtvrté řady Česko Slovenské Superstar.

ICE_bs_foto_Václav_Sládek_mail_2

Albová novinka, která vyjde na podzim u vydavatelství Supraphon, se pak dá dle slov Vytiskové shrnout jako jakýsi dialog se sebou samým za účelem vlastního sebepoznání. Jak je pro ni již od sólového debutu Home (2015) charakteristické i nové, zatím bezejmenné album bude plně autorské.

ICE_bs_foto_Václav_Sládek_mail_1

Po dlouhé době jsem se sešla s našim klávesákem z kapely Toxique s kamarádem Viliamem Bérešem a společně nové věci produkujeme. Je to dost harmonické spojení, ve studiu mám pocit souznění a tvoří se nám spolu skvěle. Ale pracovala jsem paralelně i s jinými výbornými producenty, jako například Igor Ochepovsky nebo Jonathan Owusu-Yianomah,“ poodhaluje Vytisková další detaily ke vzniku své druhé sólovky, jež má ambice zařadit se mezi špičku tuzemské moderní popové/electro-popové produkce.

ICE_bs_foto_Anežka_Horová_mail_1

Na klip se podívejte zde:

https://www.youtube.com/watch?v=m_viz9jn9VA

Foto_Ivy_E_Morwen_mail

Foto: Supraphon / Ivy E Morwen, Anežka Horová, Václav Sládek


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353