Keks vystoupí na dvou koncertech Smokie a má nové album

Benešovská rocková kapela Keks vydala po pěti letech nové studiové album. Rocková formace, která bez přestávky funguje již čtyřiatčicet let, strávila v nahrávacím studiu Rápotice jeden listopadový týden, aby dala vzniknout albu s názvem Brána do snů.


Jednou z prvních možností, kde si budou moci fanoušci kapely nové album pořídit, budou dva koncerty legendární britské skupiny Smokie, kde Keks vystoupí v roli předkapely. Ty se uskuteční 20. února v Brně a 21. února v pražské Lucerně. O vztahu kapely k legendárním Smokie se vyjádřil Štěpán Kojan těmito slovy: „Kapela Smokie je pro nás legenda s velkým »L«. Ve mně osobně probouzí vzpomínky na písničky, které jsem do nekonečna poslouchal, na první lásky a schůzky, které by bez jejich písní skončili více než katastrofou.“


Nové album bude obsahovat šestnáct původních skladeb z autorského pera dvojice zakládajících členů Keksu Štěpána Kojana a Petra Dudíka.
„Je to obrovská zodpovědnost nezklamat náš okruh fanoušků, kamarádů a všech těch lidiček, kterým naše písničky zahřejí duši a proto jsme vložili do práce veškeré síly. Písničky jsme vybírali nejen podle vnitřního pocitu a svědomí, ale také z dob našich začátků,“ dodal k nahrávání nového alba Stěpán Kojan.

Brána do snů
Tracklist:

1. Krišna
2. Do copu
3. Před spaním
4. Bejvalá
5. Amerika
6. Takhle se na mě nedívej
7. Kroky
8. Správný muž
9. Otče náš
10. Pátek
11. Zlatá horečka
12. Žena salónů
13. Víno je lék
14. Poštovní doručovatel
15. Chlapeček
16. Brána do snů

Rozpis jarních koncertů skupiny Keks:
6. 3. – Kejžlice
7. 3. – Valdice
13. 3. – Nymburk
14. 3. – Heřmanův Městec
21. 3. – Kovářov
28. 3. – Volduchy
4. 4. – Votice Křest CD Brána do Snů
10. 4. – České Budějovice
11. 4. – Vimperk
17. 4. – Starý Kolín
25. 4. – Stará Huť

Foto: www.keksrock.czWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353