Kateřina Hrachovcová o Janu Krausovi: Připadá mi jako kůň!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show prvního hosta – herečku a moderátorku Kateřinu Hrachovcovou, která mu na úvod prozradila své city k němu. „Miluju vás. Tedy ne jako muže, ale jako člověka,“ pronesla. „No, nevím, co je lepší,“ reagoval Jan Kraus. Probrali spolu Kateřinino působení v ranním vysílání. „Někdy jsem jela na natáčení v pyžamu a pak jsem se v šatně převlékla rovnou do kostýmu,“ vzpomínala Kateřina.


A Jan Kraus prozradil, že mu někdy Kateřina připadala trochu »přebuzená«. Probrali spolu vztah ke zvířatům. „Mně se na vás líbí, že máte rád zvířata. Vy jste dělal ten pořad o zvířatech, tak to se mi líbilo. Víte, že v každém člověku je trochu zvíře? Jako jaké zvíře si připadáte?“ vyptávala se Kateřina. Podotkla, že jí moderátor připadá jako kůň a že se i někdy směje jako kůň. „A vy jste někdy viděla smát se koně?“ divil se moderátor.
Kateřina se vrátila k období, kdy pomáhala svému manželovi, veterináři, v jeho praxi. „To bylo v době, kdy jsem se potýkala s bulvárem, s komercí, připravovala jsem pořad o celebritách. A když tohle skončilo, chtěla jsem poznat práci svého muže, tak jsem mu začala pomáhat. Jsem aktivní, a tak jsem ho poprosila, jestli se můžu zapojit,“ vysvětlila Kateřina. Jan Kraus vzpomínal na natáčení s veterinářem Hřebíkem a podotkl, že řada věcí, které radí veterinář ohledně zvířat, platí i pro lidi. „Snažil jsem se to dodržovat a bylo mi dobře,“ dodal. Moderátor se dotkl tématu žárlivosti. „Žárlíte?“ vyptával se. „Ne, já jsem s tím neměla nikdy problém. Líbí se mi, když je muž obdivovaný a manžel, myslím, také nežárlí,“ prozradila Hrachovcová.


A Jana Krause zajímalo, jestli Kateřina při moderování působí záměrně »potřeštěně«, jestli tu svou roli hraje, nebo jestli je to její přirozenost. „Potřebovala jsem se za něco schovat. Za nějakou image. Někteří hosté to vítali, těšili se, že tam budu zrovna já, ale někteří politici se naopak obávali, že bych to moderovala já a nechtěli do vysílání jít kvůli mně,“ prozradila Kateřina. Přiznala také, že někdy překvapí sama sebe, a to mile. A pro většinu bylo překvapením, že energická herečka prozradila, že si ráda sama potichu mlčí. Na závěr se moderátor zajímal, jaké zvířátko Kateřině připomíná její manžel. „On není zvířátko, on je Old Shatterhand,“ odbourala Kateřina moderátora i diváky.


Jan Kraus představil Oldřicha Bajera, který patřil kdysi k zakladatelům portálu Centrum.cz a jenž patří mezi ty, kterým se to podařilo dobře prodat. „V roce 2007 byla dobrá situace na trhu, tak to šlo,“ vysvětlil Bajer. „Jak takový ten prodej proběhne?“ zajímal se moderátor. „Začínali jsme v roce 1999 a byla to malá firmička. Po dvou měsících přišli nějací lidé a říkali nám, abychom si půjčili více peněz, abychom to rozjeli ve velkém. Tak jsme do sebe tehdy nasákli velký kapitál a pak jsme to po čase prodali,“ vysvětlil pohádkový úspěch svého byznysu zjednodušeně Bajer.


„Jednu z věcí, kterou teď děláte, je server s oblečením,“ zajímal se Kraus. „Je to takový inspirační obchod. Jsou tam neznámé značky a je to vymyšlené tak, aby se to k sobě hodilo,“ popsal Bajer. „Vy máte ta tykadla na internet dobrá,“ nadhodil moderátor. „Stále je spousta příležitostí. Všechno se dnes přesouvá na internet. Navíc prodavačky v obchodním centru vás neznají, ale vás, když u nás nakoupíte, známe, víme, co jste u nás nakoupil, jaké velikosti máte a podobně,“ popsal Oldřich Bajer výhody internetového obchodu. „Oni vás ale tehdy vykoupili dobře. Dnes po krizi by to bylo už horší,“ podotkl moderátor.


Jana Krause také zajímalo, co host říká na kvalitu českých služeb. „Když si objednáte něco v našem obchodě, druhý den vám to přivezeme,“ ujistil ho pan Bajer. Moderátor si postěžoval, že firma PPL, která zní jako »polib si prdel«, mu nedoručila zásilku v rámci Prahy s tím, že jeho adresa neexistuje. „Pak jsem navštívil paní ředitelku té firmy a zeptal se jí, jestli nechce řidičům pořídit GPS, když nejsou schopni najít adresu v centru Prahy,“ vyprávěl moderátor. „Hodně lidí tady ještě netuší, že služby má prodávat úsměv a zdvořilost,“ postěžoval si moderátor. A Oldřich Bajer popsal své aktivity ohledně hudby. „Zapojil jsem se jako pořadatel do festivalu Rock for people a taky do hnutí Baby punk, které představuje kapela Kašpárek v rohlíku,“ popsal Bajer.


Závěrem Jan Kraus představil ženu, která se věnuje psychoterapii a šamanství – Pavlu Štěpničkovou. „Pokud máte problém, nevíte si rady v nějaké situaci v životě, tak byste se na mě mohl obrátit,“ vysvětlila. Moderátora zajímalo, co si představit pod pojmem šamanství. „Díky bubnování, díky rytmu a zpěvu jsem pochopila, proč je dobré propojit činnost levé i pravé hemisféry mozku. Rytmus toho bubnu zjemňuje vědomí,“ vysvětlovala Pavla. „Co kdybych doma bubnoval na ženu, abych ji uklidnil?“ chtěl vědět moderátor. „Můžete to zkusit,“ konstatovala Štěpničková.


Popsala, že někdy terapii s klientem ukončuje právě relaxací ve formě bubnování na bubínek. Moderátor Pavlu vybídl, aby mu ukázala bubnování. „To nejde, to je šamanský bubínek, na ten se bubnuje při relaxaci, při terapii,“ odmítla paní Štěpničková. Moderátor si od ní vzal její bubínek a zkoušel bubnovat. „Vy se o něj bojíte?“ divil se Jan Kraus při pohledu na lehce dotčenou terapeutku.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka Kateřina Hrachovcová, český internetový milionář Oldřich Bajer a psychoterapeutka Pavla Štěpničková. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 31. května ve 22.20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima