Karel Voříšek tančil a křtil

Zpěvačka Zuzana Stirská začínala už v jedenácti letech v divadle Semafor a v roce 1999 založila první český gospelový soubor, jenž se aktuálně jmenuje Fine Gospel Time. Společně s ním dosud absolvovala stovky vystoupení u nás i v zahraničí, zato první klip pokřtila až nedávno. Čekání se vyplatilo – natáčel se v říčanském kostele, hrají v něm známé osobnosti, režíroval ho Tomáš Magnusek, stříhala držitelka dvou Českých lvů Ivana Davidová a jeho kmotrem se stal moderátor Karel Voříšek!

IMG_0081
Slavný film Sestra v akci s úžasnou Whoopi Goldbergovou v hlavní roli jistě znáte. A hit I Will Follow Him stoprocentně také. Jen tak mimochodem – u nás ho nazpívala Judita Čerovská pod názvem Malý vůz, po čase ho převzala Ilona Csáková. Již několik let tuto píseň – s původním anglickým textem – velmi dobře interpretuje právě Zuzana Stirská a její Fine Gospel Time. Dokonce ji nahráli ve studiu a po čase se rozhodli doplnit ji obrazovým materiálem. Oslovili Tomáše Magnuska a společně s ním a jeho kameramanem zavítali do nádherného kostela v Říčanech u Prahy.

AAB_6825
Aby se diváci nenudili, pořídili si zpěváci různé převleky. Pozvání přijaly rovněž osobnosti různých profesí, které se ujaly role více i méně konzervativních diváků. Když si video I Will Follow Him pustíte na internetu (ZDE), uvidíte v něm Jaroslavu Obermaierovou, Jiřího Štěpničku, Karla Vágnera, Zuzanu Baudyšovou, Pepu Fouska, Petra Jablonského, Vlastimila Harapese a další. Mezi nimi i moderátora Karla Voříška, jenž toto vydařené audiovizuální dílko pokřtil – společně s Ivanou Davidovou – v pražském klubu Golden WingZ v Polské ulici. A během hudebního vystoupení si dokonce se souborem i zatančil! „To mi jde asi tak desetkrát lépe než zpěv,“ zasmál se.

IMG_0102
Večírek s názvem Gospelová ALL TV párty pohotově uváděl spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher, který se zároveň stal třetím kmotrem. Ve videoklipu k písni I Will Follow Him hraje jednu z nejodvázanějších rolí, kdy tančí uprostřed kostela a mává přitom polštářem nad hlavou! Příjemný mejdan v klubu Golden WingZ zorganizovala internetová televize ALL TV v čele se svojí mediální tváří, zpěvačkou Lucy Junk. Ta byla – ostatně jako vždy – ozdobou večera, jenž měl charitativní kontext. Umělci i organizátoři totiž podpořili děti z dětského domova v Krásné Lípě.

AAB_6836
„Ráda bych vás pozvala na příští Gospel Time Party, která se uskuteční v neděli 23. dubna od 19 hodin v Divadle Rokoko na Václavském náměstí, a také na premiéru svého komorního recitálu s klavírem a dvěma muzikanty. Ta se bude konat ve čtvrtek 4. května od 19 hodin v divadle Semafor,“ vzkázala čtenářům »malá dáma s velkým hlasem« Zuzana Stirská.

AAB_6866 IMG_0130

Foto: Dušan Prouza a Alena Navrátilová