Karel Gott prozradil, co je na světě nejcennější!

Největší vánoční koncert letošního roku, který pomohl dobré věci, proběhl ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Obecně prospěšná společnost Život dětem ve spolupráci s deníkem Bleskem a TV Prima zde uspořádala velkou charitativní akci, nazvanou Srdce pro děti. Na ní se za pomoci největších českých celebrit v čele s Karlem Gottem vybíraly finanční prostředky pro těžce nemocné a postižené děti. Díky laskavým lidem se podařilo vybrat úctyhodnou částku ve výši 18 890 000 korun.


Televizní pořad diváky postupně seznámil s osudy osmi nemocných dětí, jejichž patrony byly známé osobnosti: Lucie Bílá, Martin Dejdar, Tereza Pergnerová, Iva Kubelková, Klára Doležalová a Karel Voříšek, Libor Bouček, Tereza Kašparovská a Tomáš Hauptvogel a Leoš Mareš. Benefiční galavečer Srdce pro děti byl koncipován jako zábavný předvánoční večer, na kterém vystoupili přední čeští umělci.


Velký charitativní koncert si nemohl odpustit ani Karel Gott. „Pro děti všechno, dokud mám síly, chci a rád je budu podporovat. Nevím, co už by pro nás na tom světě mělo být cennější,“ svěřil se Mistr. Galavečer dále svým vystoupením podpořili Tomáš Klus, 4TET, Petr Kolář, Miroslav Žbirka, Vilém Čok, Miroslav Sýkora, Petra Janů, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Pavel Šporcl, Adam Mišík a Diana Kalashová. Finanční prostředky mohli diváci věnovat nejen prostřednictvím dárcovských SMS zpráv, ale také za pomoci call centra, ve kterém zasedly desítky osobností, které po celý večer přijímaly telefonické hovory a zapisovaly si darované částky.


„Je pro mne velkou radostí u něčeho takového být. Když můžu, rád pomůžu,“ řekl Tomáš Klus. A velké poděkováním patří všem laskavým a milým lidem, kteří se do pomoci v průběhu přímého přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti zapojili.

Foto: Milan Liška


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353