Kapitán Janewayová ze seriálu Star Trek poprvé v Praze!

Na základě spolupráce s fanoušky seriálů a filmů sdruženými pod Fan Base přijede poprvé do Prahy americká herečka Kate Mulgrew. Setkání s ní se uskuteční 17. září 2011 ve 13 hodin v Národním domě na Vinohradech v Raisově sále. Kate Mulgrew v letech 1995 až 2010 ztvárnila postavu Kathryn Janeway, velitelku vesmírné lodi Voyager v seriálu Star Trek. Jednu ze sérií tohoto titulu – Nová generace – nedávno odvysílalia Prima Cool a v brzké době připravuje se slavným seriálovým dílem další televizní setkání. Kate Mulgrew můžete ale také znát ze seriálu Nemocnice Mercy, jehož první reprízu tento týden dovysílala Prima Love. Hraje v něm velmi svéráznou matku hlavní hrdinky Veroniky. Netají se tím, že má problémy s alkoholem a velmi usilovně se snaží, aby se její dcera dala opět dohromady se svým manželem.


Sci-fi seriál Star Trek si během svého vysílání získal mnoho fanoušků po celém světě a s velkým úspěchem je uváděn i v České republice, nedávno například na Prima Cool. Na motivy seriálu vznikla celá řada filmů, v současné době se chystá v pořadí již dvanáctý snímek. České fanoušky a nejen je čeká celý den ve společnosti jedné z hlavních hereček této kultovní série – Kate Mulgrew. Akci pořádá Fan Base ve spolupráci s CZ Kontinuum a FKM Events.


Kate Mulgrew v letech 1995 až 2010 ztvárnila postavu Kathryn Janeway, velitelku vesmírné lodi Voyager a stala se tak první ženou v historii filmové a televizní science fiction, která jako hlavní postava seděla na kapitánském křesle. Během svého působení v seriálu si tato talentovaná a charismatická herečka získala celou řadu českých fanoušků. Ti ji dosud mohli vídat pouze na televizní obrazovce nebo zahraničních akcích. Nyní se poprvé setká s českým publikem v Praze.
Zahájení akce proběhne 17. září 2011 ve 13 hodin v Národním domě na Vinohradech v Raisově sále. Návštěvníky čeká dvouhodinové setkání s Kate Mulgrew, kdy jí budou moci pokládat jakékoliv otázky. K dispozici bude samozřejmě tlumočník. Ještě předtím předstoupí před diváky herečka Sylva Talpová (na snímku v brýlích), která postavě Janewayové propůjčila hlas v české verzi. V závěru akce je naplánované focení s fanoušky a autogramiáda.

Součástí programu bude také prezentace AD Centra při Pražském psychiatrickém centru v Praze – Bohnicích, které podporuje výzkum poznávacích schopností a běžných činností života seniorů a pacientů z Alzheimerovou nemocí. Kate Mulgrew dlouhodobě podporuje právě výzkum této závažné choroby a v rámci akce proběhne také aukce, jejíž výtěžek poputuje na konto AD Centra. Vstupenky na akci je možné zakoupit předem na stránkách www.katevpraze.cz.

Kate Mulgrew
Kate Mulgrew dle svého názoru vložila do role kapitána Janewayové své zkušenosti nejstarší dcery v irské katolické rodině s osmi dětmi. Hrát začala ve velmi mladém věku a již v sedmnácti letech se přestěhovala z rodné Iowy do New Yorku za profesionálním herectvím. Během studia na New York University byla přijata na konzervatoř Stelly Adlerové, ale tu opustila hned v prvním ročníku, aby se mohla herectví věnovat naplno. V jedenadvaceti letech za sebou již měla několik divadelních rolí a byla stálou herečkou v mýdlové opeře Ryan’s Hope (nakonec se objevila celkem ve 408 epizodách). Stala se manželkou slavného detektiva Columba v samostatném seriálu Mrs. Columbo a objevila se v mnoha dalších významných filmových i seriálových rolích. Její velmi silnou stránkou jsou i divadelní role.
Od roku 1999 je vdaná za demokratického politika Tima Hagana.
V letech 1995 až 2001 se stala kapitánem Kathryn Janeway, velitelkou vesmírné lodi Voyager a první ženou v historii filmové a televizní science fiction, která jako hlavní postava seděla v kapitánském křesle.

Star Trek
Star Trek (doslova lze přeložit jako Hvězdné putování) je jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších sci-fi seriálů, který dal vzniknout obrovské základně fanoušků, kteří si říkají trekkies. Původním autorem příběhu je scénárista a producent Gene Roddenberry. První seriál ze série Star Trek vznikl v roce 1966 a měl celkem 3 sezóny. Kapitán James Kirk a jeho posádka prozkoumávali vesmír na palubě vesmírné lodi USS Enterprise. Jejich příběhy pokračovaly v animované sérii a 6 celovečerních filmech. Postupně byly natočeny i čtyři další seriály: The Next Generation (Nová generace), na jehož základě vznikly další 4 filmy, Deep Space 9 (Hluboký vesmír 9) a Voyager, které se odehrávaly přibližně sto let po událostech z původní série. Poslední seriálová řada s názvem Star Trek: Enterprise je dějově posazena před původní sérii a odehrává se v naší blízké budoucnosti. V roce 2009 zasáhl kina jedenáctý film Star Trek, režírovaný J. J. Abramsem, který získal mimo jiné i Oscara za make-up. Star Trek získal 31 cen Emmy, několik cen BAFTA a mezi jeho fanoušky se počítá například Bill Gates, Stephen Hawking.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353