Kapela Fiakr si koupila starou bryčku

Už osmnáct let těší příznivce hezkých staropražských písniček kapela Fiakr. „Protiklady se, jak známo, přitahují. Snad proto nám kapela tak dobře funguje, že každý člen je úplně jiného naturelu,“ tvrdí kapelník Ivo Zelenka.

fiakr-25

A hned nám představuje jednitlivé členy kapely. „Vezměme to tedy podle abecedy:

Jan Bodlák Jiterský (akordeon) – Benjamín kapely, multiinstrumentalista se širokým záběrem, Etna neotřelých nápadů.

Josef Horváth (akoreon) – extramultiinstrumentalista, který na co sáhne, to hraje, interpretační talent od Boha, Alláha i Jehudy.

Beřich Kameník (fagot) – monoinstrumentalista, který se svým nástrojem dělá nadpřirozené divy. Důkazem budiž, že krom toho je šťastným otec dvou předškolních hudebních talentů.

Petr Kůs (kontrabas) – skladatel, polyinstrumentalista a bluegrassová legenda. Fiakr je na jeho hodnotovém žebříčku hned za jeho domovskou kapelou Fámy, slepičkami, ovečkami a králíčky, čehož si velice vážíme.

Ivo Zelenka – ultramultiinsrumentalista, který rád hraje na jakýkoli strunný nástroj, i když na nic pořádně neumí, a je na to pyšný,“ představil své hudební parťáky se smíchem kapelník Fiakru Ivo Zelenka ve velkém rozhovoru, který vyjde tuto sobotu 19. května v Haló novinách.

fiakr-34

A co čeká osmnáctiletý Fiakr v blízké budoucnosti? „Koncem minulého roku jsme vydali vlastním nákladem nové CD pod titulem Kam to bude, vašnosto?, které si můžete zakoupit na webu www.fiakr.cz nebo na našich vystoupeních. Posledním výstřelkem Fiakru je koupě staré bryčky pro účely mobilního performance. Celým světem nyní rezonuje vlna odklonu od vozidel na spalovací motory a přechod k ekologicky čistému elektrickému pohonu. Proto i my jdeme s dobou. Rozhodli jsme se neznečišťovat životní prostředí koňskými koblížky a opatřit náš dopravní prostředek pohonem elektrickým. Věc je zatím ve stádiu konceptuálního návrhu, ale technické detaily postupně upřesňujeme a půjde-li vše hladce, již na příští prvomájový průvod vyrazíme s naším elektro-fiakrem! Neváhejte si nás proto objednat na e-mailové adrese zelenka.ivo@gmail.com. Máte se opravdu na co těšit!“ prozrazuje v Haló novinách Ivo Zelenka.

Velký rozhovor nejen o skupině Fiakr si můžete přečíst již tuto sobotu 19. května v Haló novinách.

 front

Podívejte se na vystoupení Fiakru zde:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=JnsVL0_3Fpo

 

Foto: www.fiakr.cz / Martin Vosáhlo