Kam vyrazit na Halloween a dlabání dýní? Do trojské botanické zahrady

O tom, že vydlabaná dýně s hořící svíčkou vykouzlí úsměv na každé dětské tváři, se přesvědčíte během oslavy svátku Halloween, jenž se v Botanické zahradě hl. m. Prahy slaví už tradičně poslední říjnový den.

Halloween v botanické zahradě (8)

Dlabání dýní je starou keltskou tradicí, pokračovat v ní můžete v trojské botanické zahradě ve středu 31. října od 16 do 19 hodin. Letošní Halloween se bude tradičně odehrávat v duchu dlabání dýní a opékání špekáčků. Pro menší i větší děti budou do setmění připraveny soutěže a drobné úkoly s halloweenskou tématikou. Večer vyvrcholí v 18 hodin průvodem Ornamentální zahradou. Na Dýňovém náměstíčku bude pro děti i dospělé připraven stánek se speciálním pískem na tvoření, malování na obličej a letos nově také stánek s dřevěnými hračkami i se střelnicí pro střelbu s kuší. K zakoupení budou i halloweenské atributy – klobouky, meče apod. Občerstvení zajistí kromě Bistra Botanická na talíři také Zámecká pekárna, stánek se svařeným vínem, nealko punčem i stánek se sýry. Návštěvníky přivede na místo konání halloweenská cesta zdobená dýněmi a strašidly, které k Halloweenu patří.

Halloween v botanické zahradě (2)

Dýně na dlabání budou k zakoupení na místě, nástroje na dlabání budou k dispozici, možné je donést si i vlastní.

Halloween v botanické zahradě (1)

V rámci tohoto dne si návštěvníci budou moci také prohlédnout i dvě výstavy – Výstavu dýní, která je prodloužena až do 31. října – Výstava pro všechny smysly, která je prodloužena také a to až do 4. října 2018.

_D6A7185 _D6A7171

Foto: Botanická zahrada hl. m. Prahy