Juraj Kukura si došlápl do Prahy na Tichošlapa!

Československá filmová star Juraj Kukura se ihned po svém návratu z Izraele zhostil role hlavního kmotra románu kontroverzní spisovatelky Sylvy Lauerové Tichošlap. Jako čestný host se křestu zúčastnila zpěvačka Bára Basiková, která se před několika dny vrátila z exotického Zanzibaru.


Tichošlap došlápl do Prahy těsně po Mikuláši a obsadil prostory Café-baru Platýz na Národní. Komorní thriller, jehož hlavní postavou je bezdomovec, oficiálně uvedli na knižní trh také režisérka Irena Pavlásková a herec Roman Vojtek.


Vstupenkou na křest již čtvrtého románu spisovatelky Sylvy Lauerové byla jízdenka do pražského metra. Celá akce se nesla v duchu mrazivého a přitom lidského příběhu, jehož klíčové okamžiky se odehrávají právě v pražském podzemí. Křtilo se výstředně – griotkou, kmotři obdrželi darem norimberské párečky a balíček igelitových tašek. Zcela tradiční však byla příjemná atmosféra, ve které si všichni hosté vychutnali skvělé jídlo a víno od valtických mistrů.

O autorce:
Česká rodačka, spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová, která žije zčásti na Seychelských ostrovech, je nazývána literárním chameleonem. Její tvorba je tematicky velmi rozmanitá. Proslavila se roku 2007 erotickým bestsellerem Hračka a po exotickém románu Jumaroro, který loňského roku představili českým čtenářům Jiří Bartoška a Miroslav Donutil, zamířila letos opět zcela nečekaným směrem. Tichošlap – delikátní, lidský a mrazivý příběh podivného muže, přebývajícího v podzemí pražského metra, je její šestou knihou.

Foto: Nakladatelství van Aspen


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353