Josef Vágner vyrábí erotické perníčky!

V předvečer svátku zamilovaných se sešli muzikáloví fešáci a slavili Valentýna nad Perníkem! Valentýn je tady a to dobře ví i mnohé známé osobnosti. Ty, které měly čas a nebyly zrovna postiženy chřipkovou epidemií, se sešly v úžasném perníkářství na pražské Malé Straně. A kromě třeba muzikálových fešáků nechyběla ani bývalka herce Ivana Vyskočila – Lucie Ferencová, mimochodem majitelka Sweet Prague, ojedinělého pernikářství s tradičním českým perníkem.

Pernicky Vagner pritelkyne
Ve Sweet Prague se tak sešli třeba zpěváci a muzikáloví fešáci Josef Vágner nebo Peter Pecha s přítelkyněmi, skladatel Zdeněk Barták s manželkou, ředitel gymnázia, který tvrdí, že je synem Jana Wericha Jiří »Werich« Petrášek, lékařka a exministryně zdravotnictví Marie Součková, stylista Karel Pavlíček, nebo herec a imitátor Petr Martinák.
Když si všichni prohlédli perníkové výtvory a dozvěděli se, že pravý český perník pochází z Prahy a Trutnova, a že do něj patří hlavně pepř – od toho právě slovo perník – kdysi »peperník«, jali se do romantických spodních prostor malovat připravené perníčky.

Pernicky Vagner Pecha
„To jsem zvědav, co z toho vytvoříme,“ ptal se Zdeněk Barták. Zadání bylo jasné – Valentýn, ale každý to mohl pojmout po svém. A zatímco někteří dělali srdíčka různě zdobené, například zpěvák Josef Vágner s přítelkyní Marlen vytvořili jakési »puzzle«, které připomínalo sexy děvu v plavkách složenou z několika dílů. A v podstatě také »soutěž« vyhráli. „My jsme nepřišli soutěžit, my jsme přišli proto, aby nám bylo dobře a trochu jsme si zablbli,“ svěřil se Vágner.

Pernicky umelci
Všem, kteří perníčky zdobili, se velmi povedly. Někteří budou potravinářskou barvu spojenou s rumovou přísadou, kterou se právě na perníčky maluje, smývat ještě pár dní. „Ale odcházíme s krásným pocitem úžasné atmosféry. Hned bych sem šla pracovat,“ svěřila se Marie Součková, podobně jako ostatní hosté.
„Po náročných zkouškách na muzikál Rocky je to skvělá chvíle, jak se zrelaxovat v krásném prostředí a ještě u něčeho tak dobrého, jako je perník,“ podotkl hlavní představitel Rockyho Peter Pecha.

Pernicky Sweet Pecha
„Jsem moc ráda, že přišli tak milí lidé, kteří jsou úspěšní ve svých oborech. Že se jim u nás líbilo a odnesli si také nějaký ten výtvor od nás. A pokud se budou rádi vracet, bude nás to moc těšit,“ podotkla perníkářka Lucie Ferencová s příslibem, že podobnou akci chce zorganizovat i na Velikonoce.

Pernicky Souckova 2

Foto: Sweet Prague, P. Mráček


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353