Josef & Lucie: Gotta s Bartošovou jsme milovali a obdivovali

Mají hodně podobné hlasy jako Karel Gott a Iveta Bartošová. Zpívají spolu a mimo jejich duetu z osmdesátých let Nesmí se stát nazpívali i poctu oběma Slavíkům nazvanou Jsme tu s vámi stále. A právě natáčejí novinkové písničky, které jim skládají hitmaker Jarek Šimek a guru Šlágr TV Karel Peterka. Ojedinělé duo Josef & Lucie zkrátka jede naplno. A nejen o tom vyprávějí v rozhovoru v časopise Rytmus života, který je právě v prodeji. A my vám z něj přinášíme krátkou ukázku…

Jak se vám natáčela písnička Jsme tu s vámi stále?

Lucie: Dobře a rychle. Atmosféra byla příjemná. S Pepou jsme se ne vždy při natáčení setkali, jelikož jsme každý odjinud, nicméně se známe a jsme přátelé, takže žádný problém. A s Jarkem Šimkem, který písničku složil a v jeho studiu vznikala, jsme natáčeli úplně na pohodu, stihli si dát i čaj a v pauzách popovídat. Zkrátka žádný stres, byla to klidná a příjemná spolupráce a tvorba mířená od srdce.

Josef: Přistupoval jsem k ní s velkou pokorou a s vědomím, že jsem v podstatě nikdy dlouhodobě nepracoval ve studiu. O to víc jsem byl nervózní. Nikdy jsem nic autorského nenatáčel, a proto budu vždy vděčný Bučovákovi Jarku Šimkovi, že tak mimořádnou věc připravil a spolu s producentem mě k ní pozvali. A Jarek s pochopením přečkal i mé studiové začátky. Vždy jsem se vyhýbal výrobě nahrávek, ve kterých bych přezpívával písně po Karlu Gottovi. Byl nepřekonatelný a každý, kdo do toho šel, tak pohořel. Navíc to nikdy neměli rádi ani jeho fandové, mezi které budu vždy patřit. Revival jako kategorie není imitace… proto jsou i v této písni slyšet Lucie a Josef. A jak ukazují reakce posluchačů, z písničky poznali, jak hluboce jsme Ivetu a Karla milovali a obdivovali. Píseň má nádherný text a svěží melodii. Text je o tom, čemu se vlastně s Lucií věnujeme. Oba tito velikáni žijí v písních, které pro nás vytvořili, a právě v nich jsou tu s námi dál.

Budete v nových duetech pokračovat, chystáte další?

Lucie: Na přání fanoušku jsme už natočili první duet Ivety s Karlem z roku 1988 Nesmí se stát. Tohle bylo jen takové odbočení, protože na koncertech zpíváme největší hity Ivety a Karla a diváci chtěli i nějaký jejich duet. Náš producent, ale od začátku naši formaci směřuje tak, že budeme zpívat novinkové písničky, které byly složeny přímo pro nás. A protože máme podobné hlasy jako Karel a Iveta, může u lidí vyvolávat dojem, že je nazpívali oni, i když do nich dáváme s Pepou i kus ze sebe.

Josef: Lucie je úžasná. S husí kůží po těle jsem jí ve studiu poslouchal a vedle sebe skutečně slyšel Ivetu Bartošovou. To vše jen umocnilo vědomí, že právě Jarek Šimek píseň napsal a natočil, vždyť on s Ivetou spolupracoval. Navíc je to skvělý zpěvák a velký profesionál, který spolupracuje s elitou umělecké branže. V Bučovicích jsme na něj byli vždy hrdí. S vděčností a pokorou půjdu do všeho, co tu po mně zbyde mým synům a fandům, kteří nás podporují vlastně celých šestnáct let, co funguje Karel Gott revival Morava. Mým snem je album vánočních písní, takových těch sladkých vánočních swingovek. Nicméně, nyní pro nás skládá novou autorskou písničku Jarek a po kladných ohlasech na náš první duet ve Šlágr TV, nám pár písniček slíbil napsat i Karel Peterka. A spolu s producentem jsme otevření i spolupráci s dalšími skladateli a textaři.

 

Chtěli jste být odmalička zpěváky?

Lucie: Ano, přibližně od čtyř let jsem měla naprosto jasno a přála si být zpěvačkou a umět hrát na nějaký hudební nástroj. Jiní rodiče nutili své děti chodit na housle a podobně. Co já bych za to bývala dala a jak ráda bych s nimi měnila… Zpěv jsem tedy pilovala sama a trávila celé dny hlavně s Ivetinými písněmi.

Josef: Já měl spoustu snů. Žil jsem příběhy Vinnetoua, majora Zemana, Fantomase, Jamese Bonda… Rád jsem v televizi sledoval filmy a hudební programy, ale nikdy mě nenapadlo, že bych něco podobného mohl někdy dělat. Sny se s věkem měnily a začaly podléhat realitě. Chtěl jsem být i policistou nebo řidičem dálkového autobusu. Lákalo mě cestování, ale čím dál více též publikum. Hudba byla u nás doma stále slyšet a já jí měl rád. Zpívat jsem však začal až s Karlem Gottem. První kazety a CD jsem »sjížděl« až do jejich naprostého opotřebování. (smích)

Vzpomenete si ještě na vaše první veřejné vystoupení?

Josef: Když nepočítám besídky v rámci základní školy, tak to byly akce na střední škole. Moderoval jsem, zpíval, hrál a byl jsem přitom šťastný.

Lucie: Pokud také nepočítám sem tam nějaká dětská vystoupení od školky, školy nebo na táborech a podobně, tak mým prvním veřejným vystoupením a hned před kamerami, byla v roce 1999 účast v tehdejším televizním pořadu CarusoŠou. Byl to soutěžní pořad televize Prima, který uváděl Otakar Brousek.

Kde žijete?

Lucie: V obci Sány nedaleko lázeňského města Poděbrady, což je okres Nymburk

a Středočeský kraj.

Josef: Jsem velký moravský patriot asi jako každý, kdo se tam narodil. S rodinou žiji v městečku Bučovice, které leží kousek od Brna.

 

Mnohem více se můžete dočíst v rozhovoru s Josefem a Lucií v časopisu Rytmus života, který je právě v prodeji.

Na klip Jsme tu s vámi stále se můžete podívat zde:

 

 

Psali jsme:

 http://www.topvip.cz/celebrity/novy-gott-s-bartosovou-josef-lucie-zpivat-pisne-karla-a-ivety-nas-moc-bavi

 

 http://www.topvip.cz/celebrity/josef-lucie-karel-gott-a-iveta-bartosova-jsou-nase-velke-lasky

 

 http://www.topvip.cz/celebrity/poslechnete-si-nostalgickou-vzpominku-na-karla-gotta-a-ivetu-bartosovou

 

Foto: Václav Nekvapil, archiv Šlágr TV, archiv časopisu Rytmus života


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353