Jolana Voldánová: Vlastně si už jenom plním svoje sny

Jolana Voldánová se stane novou posilou oblíbeného pořadu Sama doma, vrací se tím k pravidelnému vysílání na obrazovce České televize. V moderátorském tandemu s Alenou Velikou nahradí Martinu Vrbovou Hynkovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Jolana Voldánová se divákům ve své nové moderátorské roli představí v lednu.


Vloni jste po dvaceti letech odešla z televizního zpravodajství. Nechyběla vám po čase tato práce?
Každá druhá otázka, kterou od té doby dostávám, je právě taková. A já stále stejně odpovídám: nechyběla a nechybí. Dělala jsem zpravodajství v jeho nejrůznějších podobách celých dvacet let. I proto byl nejvyšší čas na změnu. Ta moje touha byla tak silná, že jsem dopředu věděla, že mi chybět nebude. A to stále platí.

Jak jste trávila uplynulý rok?
Velmi činorodě. To, že nejsem obden na obrazovce, neznamená, že nic nedělám. Právě naopak – jen na tu moji, momentálně velmi pestrou a různorodou práci, už není tak vidět. Celý život mě živí můj hlas a moderování. V tom pokračuji – například i v Českém rozhlase.

Na co se v práci pro Sama doma těšíte nejvíc?
Jsem sama zvědavá, co mě bude bavit nejvíc. Ale tuším, že to rozhodně budou rozhovory se zajímavými lidmi, kteří mají co říct a jsou dobří v tom, co dělají. Doufám, že i v tomto formátu mi vydrží ta lehkost v moderování, která se ke mně po odchodu ze zpráv vrátila.

Jak budete trávit letošní Vánoce?
Tradičně, tedy doma se svými nejbližšími. A co je nejbáječnější 19. prosince odehraji divadelní představení Sladké tajemství v Mladé Boleslavi, a pak mám až do konce roku volno! Vlastně si už jenom plním svoje sny.

Foto: Česká televizeWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353