Jitku Zelenkovou přivezli do mlýna rovnou z lázní!

Na Martinském mlýně v jižních Čechách se již podruhé konal Dětský den a benefiční koncert Kdo má rád… I přes počáteční nepřízeň počasí, kdy na českobudějovicku padaly provazy vody, začal Dětský den přesně a na děti v pohádkovém lese kolem rybníka čekaly pohádkové bytosti v podobě čarodejnice, vodníka, loupežníka, víly, čerta, princezny nebo mlynářky a děti u nich plnily různé úkoly, včetně hraní pekelného mariáše nebo nafukování vodnických dušiček. Děti po absolvování všech stanovišť dostaly od princezny krásné dárky od autíček pro kluky, přes panenky pro holky, plyšová zvířata, míče a hromady sladkostí.


Na příchozí cestu, která byla celá pod blátem nechala produkce roztáhnout veliké kolo slámy, jinak by se na akci nedalo vůbec chodit a tak i pěvecké hvězdy, které tuto akci přijely podpořit, musely absolvovat cestu po slámě. Koncert začal oproti původnímu plánu Marek Ztracený, který se po vystoupení musel okamžitě »ztratit« do Plzně na další vystoupení a jelikož s sebou neměl stojan pod klávesy, musel mít klávesy na bedně od reproduktorů. Po Ztraceném přišel na podium Petr Kotvald a poté už následoval jeden interpret za druhým: Martina Balogová, která si zapomněla vzít základy a proto zazpívala italský song bez doprovodu hudby. Přijela i se svým synem Pepíčkem, který byl nadšený z dárků, jenž získal v rámci pohádkového Dětského dne a všem je ukazoval.


Vlasta Horváth přijel se svou manželkou i půlroční dcerou a doprovázel se na kytaru. Jeho manželka večer s dcerou odjela a Horváth zůstal na akci už jen se svou manažerkou a do pozdních hodin debatoval s Martinou Balogovou o spolupráci a o společném učitelování na soukromé hudební konzervatoři. Světlana Nálepková mile překvapila přítomné diváky francouzským šansonem a road managera ji na této akci dělal její přítel Václav Pleska. V restauraci na party si Světlana s Martinem Francem předali »dárky« – Světlana přivezla Martinovi vánoční zvonečky, které si půjčila na loňský vánoční koncert na hradě Houska a France Nálepkové předal zase její saténovou košilku, kterou zapomněla v hotelu Luisa v italském Caorle, kde se potkali při loňské dovolené.


Bohuš Matuš odzpíval s úspěchem dvě písně a následovala Yvetta Blanarovičová, která zazpívala pohádkový song z pohádky Princezna ze Mlejna, ve které sama hrála. Martin France si na pódium přizval Martinu Balogovou a zazpívali duet Naše Zen, naše srdce, při kterém je doprovázel českobudějovický dětský pěvecký sbor Karmínek. A nechyběla ani Jitka Zelenková, kterou přivezli z lázní v Třeboni, kde dopřává svému tělu relax.


Finanční výtěžek ve výši 55 tisíc dostal ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš pro Dětské a navorozenecké centrum. Celý koncert ukončovalo už legendární dámské pěvecké duo Kamelie, ke kterým se na závěr přidali všichni účinkující, kteří nemuseli odjet a zazpívali společně s kytarovým doprovodem Vlasty Horvátha píseň Není nutno a viditelně pohublá moderátorka Markéta Mayerová pozvala všechny přítomné diváky na třetí ročník, který se uskuteční v sobotu 8. června 2013.
Poté už všichni zpěváci zmizeli v útrobách Martinského mlýna, kde se do rána bavili u výborných vín a rautu.

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353