Jitka Zelenková: Nejsem konzervativní a nikdy jsem nebyla

Hostem televizní Show Jana Krause byla zpěvačka Jitka Zelenková, která v mírných rozpacích hned zkraje předala Janu Krausovi svůj dárek se slovy: „Jsem dvojka dneska. Takhle jsem byla sama doma a napadlo mě přinést tričko.“ Na něm stojí pro změnu jiné poselství – Bez lásky láska není, jak zpívá v jedné ze svých známých písní zpěvačka, která před dvěma lety oslavila kulaté sedmdesáté narozeniny, a teprve nyní jí okolnosti dovolí oslavit je s fanoušky během koncertního turné.

„Jmenuje se to Znovu 70,“ představuje svoji koncertní šňůru a smířlivě dodává, že všechno má svůj smysl. „Třeba se nám z toho nakonec vyvrbilo i něco hezčího, než mělo být předtím. Tamto mělo být takové větší a teď jsme to dali do menšího prostoru v Praze, do divadla, a já jsem zjistila, že mi to sedí daleko víc.“ Pražský koncert už proběhl v květnu, v Bratislavě se chystá koncertovat na podzim.

S ohledem na okolnosti se Jitka Zelenková dokonce pustila do streamování. „Kamarádi mě přemluvili, abych udělala stream. Řekněme před půl rokem jsme to nastartovali a já jsem se tomu nejdřív bránila, že streamovat není dobrý, že si tím budu ubírat publikum na koncerty. Tak jsme se rozhodli, že budu jenom povídat. Udělali jsme stream, který měl být krátký, ale protože jsem s věkem čím dál tím ukecanější, tak se to natáhlo na hodinu. Ale mělo to docela ohlas,“ vypráví muzikantka s tím, že měla obavy, co bude říkat, ale nakonec se to podařilo. Prý přitom myslela právě na Jana Krause, se kterým plně souhlasí, že svět showbyznysu se radikálně mění a že je potřeba být flexibilní.

„Já vůbec nejsem konzervativní a nikdy jsem nebyla,“ říká o sobě a dokládá to historkou, jak se v roce 2017 nebála pustit do úplně jiného hudebního žánru. „Jsem zvyklá zpívat balady a zaměřuju se spíš na pomalejší písničky, ale dostala jsem nabídku na zpívání elektronické muziky a na duet s takovým docela kontroverzním týpkem, který se jmenuje Samir Hauser, a jeho alter ego je Bruno Ferrari. Myslela jsem si nejdřív, že je to snad nějaká skrytá kamera, proč žádá o duet zrovna mě. A pak jsem si řekla, tak co, to je výzva, to může být dobrý, a šla jsem do toho. A bylo to zajímavý a hrozně mě to bavilo!“

O tom, že má mladistvé a moderní smýšlení, svědčí také to, že ji stále baví probírat se novými věcmi z hudebního světa, aktivně je vyhledávat a přemýšlet na nimi. Pozitivně hodnotí možnost, že je ke všemu snadný přístup, ale kritizuje to, že jsou si často dost podobné. „Myslím si, že teď je obrovské množství senzačních zpěváků po celém světě, kteří jsou si hodně podobní. Zpívají jedním tím moderním stylem, hlavně aby všechno dobře vypadalo a bylo to in, ale osobnost se v tom hledá hrozně těžko. A proto si myslím, že vždycky vynikne někdo, kdo se nějakým způsobem odlišuje, kdo je jiný. A těch zase není tolik.“ Nakonec Jitka zavzpomíná i na to, že u nás v podstatě patří mezi průkopníky rapu s písní Někdo nám do toho vlez, kterou si přímo vyžádala od Ondřeje Soukupa.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353