Jitka Asterová: Říkalo se, že jsem vtipná

Herečka a moderátorka Jitka Asterová přijala pozvání do televizní Show Jana Krause, který je jejím kolegou a dlouholetým kamarádem. Ten připomene rozhlasový pořad s tematikou sexu, který po několik let Jitka měla a který se těšil mezi posluchači velké oblibě, jeden čas byl dokonce nejposlouchanějším pořadem.

Přestože je podle svých slov spíše stydlivá, mluvit o sexu v rádiu jí nevadilo. „V éteru je to něco jiného. Já mám pocit, že jak mě ti lidé nevidí, tak mě ani neslyší,“ vysvětluje a upřesňuje, že její pořad, vysílaný v poledne, byl možná spíš o vztazích než o sexu. „Navíc jsem tam měla ještě poradce, se mnou tam svého času dělala i Evička Holubová a pan doktor Plzák.“ Za svůj úspěch vděčil pořad mimo jiné tomu, že ho Jitka dokázala dělat s humorem. „Říkalo se, že jsem vtipná.“

Poté, co pořad skončil, nedostala moderátorka v rozhlasovém vysílání deset let žádnou další příležitost. Zato se ale začala věnovat velice intenzivně józe, dokonce si udělala zkoušky, takže nyní může sama lekce jógy vést. „Dělám to ale jen pro kamarády,“ zdůrazňuje. „Jsem ráda, že se s nimi uvidím, něco si řekneme a zároveň cvičím s nimi, takže dělám něco i pro sebe. Mám jógu zdarma a s nimi si popovídám. To je fajn a taky to, jak na nich vidím pokroky.“ Mezi její klienty patří i Ivana Chýlková, žena Jana Krause, a tak si Jitka troufne moderátorovi nabídnout, jestli se nechce někdy přidat. S touto nabídkou ale nepochodí.

Krom toho se Jitka Asterová věnuje divadlu. „Nikdy jsem neměla stálé angažmá,“ prozrazuje. „Teď hostuju na Kladně ve Vraždě v Orient expresu od Aghaty Christie v režii Petra Mikesky. Pak ještě hraju v Divadle Na Maninách a občas chodím jako starší modelka.“ Na závěr se Jan Kraus ještě vrátí k jejímu kdysi slavnému pořadu o sexu a k tomu, jaký to mělo vliv na její osobní život. „Takto introspektivní nedokážu být, ale jednu dobu, když se mě někdo na to ptal, jsem odpovídala, že si myslím, že se mě muži začali třeba bát, protože mě považovali za nějakou odbornici. Ale já nejsem odbornice na nic,“ shrnuje a zároveň připouští, že měla u mužů vlastně vždycky spíše úspěch.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353