Jirka Koběrský: Prožívám skvělé léto!

Zpěvák a majitel nahrávacího studia j.k.records Jirka Koběrský loni zabodoval v televizní soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Už v roce 1999 založil s bratrem Alešem a kamarádem Attilou skupinu V.I.P.. Skladba Pár minut lásky, která byla Jirkovým autorským počinem, obsadila v červnu téhož roku první místa všech hitparád. Pár měsíců nato Jirka přijal nabídku producentů muzikálu Pomáda, v němž ztvárnil roli Anděla. A co dělá teď?


Nedávno jste vyrukoval s videoklipem k chytlavému songu Léto jak má být. Co nám o tomto projektu prozradíte? A jaký je váš vztah k létu?
Písnička vznikla už před pár lety, vyšla na albu Original a čekala na videoklip. Letos jsem byl na Ibize natáčet video k mému prvnímu španělskému singlu, a protože prostředí a atmosféra byly více než úžasné, napadlo moji kamarádku natočit klip i na Léto jak má být. Vymyslel jsem choreografii a zapojil do natáčení domorodce i turisty. Ti tancují v klipu, a aniž by rozuměli tomu, co ukazují, ztvárňují české slovo »léto«. Další část klipu se odehrává na ostrově Pag v Chorvatsku. Natáčení bylo úžasné a zažili jsme spoustu krásných příhod. Například když jsem v angličtině přemlouval holky na pláži, aby tancovaly v klipu, a nakonec se zjistilo, že jsme všichni Češi… Jeden záběr jsme pořídili i ve westernovém městečku v Boskovicích u Brna, a tímto zdravím holky z tamějšího salonu a děkuji za spolupráci! Takže léto miluju, a to letošní je pro mne opravdu Léto jak má být. Zajímavé je, že loni mi zavolala Heidi Janků a říkala, že se jí tahle písnička líbí a že by ji ráda nazpívala. Nakonec z toho vznikl povedený duet ve speciální taneční verzi, který vyjde na její nové desce.

Máme tady polovinu prázdnin, čím nás překvapíte do konce roku?
Když vám to řeknu, tak vás už nepřekvapím…  Právě jsme dotočili další videoklip na písničku, která se jmenuje Kozy kozy ven a která pojednává o pasáčkovi koz a zlatokopce. Děj se odehrává ve značně kontrastních prostředích. Od chorvatských pastvin, přes plastickou chirurgii, až po bazénovou party a do toho opravdové české kozy.  Jinak celý klip natáčejí kluci z Optical PRO, kteří dělali nejznámější klipy Rytmusovi, Egovi, nebo třeba Tině a Majku Spiritovi.

Kolik času trávíte ve svém nahrávacím studiu a co tam všechno tvoříte?
Vlastně je to tajné… Ne, dělám si legraci… Jsem duší bohém, takže tvořím hodně spontánně, ale samozřejmě dělám i muziku na zakázku a pro jiné interprety. Také pracuji na hudbě do reklam, vytvářím reklamní slogany, nebo zhudebňuji názvy firem. Vzhledem k tomu, jak dnes funguje muzika, vidím v tom velkou budoucnost, protože nastupující generace nechce a nebude za poslouchání hudby platit, jak tomu bylo dřív, když se prodávaly desky. Proto se umísťuje reklama přímo do klipů a do písní a vytváří se tak sledovanost produktů.

Jak pokračuje vaše spolupráce s DJ Michaelem Burianem?
S Michaelem jsme natočili pouze dva singly a byla to vlastně taková hra s posluchači. Zpívám i anglické písničky a nechtěl jsem, aby mě někdo poznal a řadil do kolonky »Jirka Koběrský – ten kluk z boybandu V.I.P.«. Proto jsem si v tomto projektu zkrátil jméno na své iniciály J.K. a v anglicky mluvících zemích mi říkají džej kej. Hned po vydání prvního singlu Beautiful Love předběhla tahle písnička v týdenním stahování na itunes hvězdy, jako jsou David Guetta, nebo DJ Antoine. Teď jsem v situaci, kdy mi DJs z celého světa posílají tracky, abych jim nazpíval vokály do jejich skladeb. Musím ale říct, že i v Čechách máme kluky, kteří umějí dělat hudbu na světové úrovni. Například producent Jean Luc, jenž se podílel na skladbách Beautiful Love a I Am Sorry, anebo Martin Vein, který vytvořil hudbu k mému anglickému singlu This Is My Life.

Krouží kolem vás hodně obdivovatelek. Přítelkyně nežárlí?
Už pět let jsem rozvedený, jsem zpátky na svobodě a jsem za to rád. Manželství mi vydrželo rok a byla to pro mě dost krutá zkušenost. Na nedostatek obdivovatelek si rozhodně nemůžu stěžovat a jsem za to vděčný. Možná je to i tím, že jsem obdivovatelem ženské krásy. Ženy prostě Bůh vydesignoval nádherně. Neříkám, že všechny, ale jsou modely, které mě dokáží neskutečně inspirovat, asi tak jako automobilového fanouška pohled na SuperSport.

Máte i nějaké nehudební koníčky?
Ano. Miluji fotbal, rychlá auta a dobré víno. V poslední době mě hodně baví jízda na kolečkových bruslích, je to úžasný relax. Co se týče knih, zajímám se o esoteriku, psychologii a duševní rozvoj.

Jak se s vámi mohou pořadatelé a fanoušci spojit?
Mám webové stránky www.jirkakobersky.cz a profil na Facebooku – Jirka Koběrský.

Podívejte se na videoklip k písni Léto jak má být:

Foto: www.jirkakobersky.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353