Jiřina Bohdalová žasla v divadle! Víme, co se stalo!

Režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, pozval Jiřinu Bohdalovou na jednu z posledních zkoušek před premiérou muzikálu Mefisto, která bude 3. listopadu. Spolupracovali spolu například na projektech Nesmrtelná teta, Ach ty vraždy a mnoha dalších a je jejím dvorním režisérem. Jiřina Bohdalová přišla navštívit a ohodnotit práci svého dlouholetého spolupracovníka, zrovna ve chvíli, kdy byly zkoušky v plném proudu.

1-jirina-bohdalova-a-z-zelenka-dscn1503
„Hudba je různorodá a pestrá, choreografie je náročná a moc hezká. Úžasný je výkon Petra Ryšavého v roli Fausta, je muzikálně i pohybově ohromně nadaný a o Pepovi Vojtkovi v roli Mefista není pochyb, ten je vždy vynikající. Přišla jsem na zkoušku tzv. na syrovou, ještě bez kostýmů, ale byla jsem nadšená. I když nejsem muzikálový fanda, tak jsem přesvědčená, že Mefisto bude mít úspěch,“ řekla v hledišti Divadla Hybernie Jiřina Bohdalová.

2-h-krizkova-a-j-bohdalova-dscn1508
A v těchto dnech nejvytíženější osoba v muzikálu Zdeněk Zelenka nám k návštěvě své kamarádky řekl: „O Jiřině Bohdalové se v divadelním světě říká, že když po shlédnuté premiéře nepřijde popřát účinkujícím do šatny, tak je malér na světě, protože to je jasný signál, že hra má výrazné závady. Jiřina je totiž jako nesmírně zkušená divadelnice to, čemu se říká »čuchometr«. Tak jsem to risknul a pozval jsem ji na projížděčku Mefista. Samozřejmě jsem trnul, jak se jí muzikál bude líbit, už na jaře mi totiž říkala: ,Celé si to napsat a ještě si to i zrežírovat, no, to tě chci vidět!ʻ Snad to nebude znít jako samolibá pýcha, ale když Jiřina po shlédnutí Mefista vysekla poklonu nejen mně, ale celému souboru a zejména hlavnímu představiteli mladého Fausta Petru Ryšavému, tak mi spadl kámen ze srdce. Teď jen všichni doufáme, že se její odhad potvrdí 3. listopadu, kdy je premiéra. Přál bych to hlavně souboru, který na zkouškách už třetí měsíc přemýšlí, zda svoji duši nezaprodali ďáblu, tedy mně,“ dodal scénárista i režisér v jedné osobě.

5-andreucio-p-rysavy-marketa-ivana-korolova 4-andreucio-petr-rysavy

Foto: archiv muzikál Mefisto