Jiří Suchý slaví devadesátiny! Víme, jaký dostal první dárek

Vydavatelství Supraphon nachystalo u příležitosti devadesátin Jiřího Suchého, které oslaví 1. října, pro jeho příznivce opravdovou lahůdku. Kolekce 15CD obsahuje devět her z divadla Semafor, jejichž autory jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Sbírka, nazvaná Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad, navazuje na předchozí vydání devíti her Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z let 1959 až 1964 (Zuzana, Jonáš a spol.) a představuje završení společné tvorby obou autorů.  Nahrávky pocházejí z let 1965 až 1970, tedy z vrcholného období slávy divadla, které zásadně ovlivnilo kulturní dění v naší zemi ve druhé polovině 20. století.

„Na scéně tohoto divadélka se vystřídaly takřka všechny tehdejší významné pěvecké a herecké hvězdy, oba autoři pro ně složili stovky písní a výstupů. Mnohé hry jsou nyní k dispozici v plné délce vůbec poprvé. Těžiště tvoří unikátní záznamy z archivu divadla Semafor, doplněné nahrávkami z archivu Supraphonu,“ uvedla producentka vydavatelství Supraphon Naďa Dvorská.

Komplet 15CD Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad obsahuje tyto hry: Dobře placená procházka, Zavinil to bubínek, Zuzana je všude jako doma, Benefice, Ďábel z Vinohrad, Tak co, pane barone, Poslední štace, Jonáš a dr. Matrace a Revizor v šantánu, s bonusem deseti písní ze hry Sekta.

Nahrávky v celkovém čase 15 hodin a 40 minut vybral a do kompletu Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad sestavil Lukáš Berný. Titul vyšel 24. září 2021 na CD i digitálně.

MULTILINK: https://lnk.to/SemaforKomplet9Her19651970ID

 

TEASER: https://youtu.be/SVFlzNjIYoE

Foto: Supraphon / VladislavSlezák, MartinKubica, archiv divadla Semafor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353