Jiří Lábus: Nejsem romantik

Nový film režiséra Milana Cieslara Věčně tvá nevěrná vstoupí do kin už 22. února. Komedie popisuje úsměvnou formou manželství, z kterého postupně vyprchává vášeň. V hlavních rolích filmových manželů se objevují Saša Rašilov a Lenka Vlasáková. Uvidíme i další známé herce jako Jiřího Lábuse, Pavla Kříže nebo Filipa Blažka. Příležitost dal Cieslar i mladým herečkám Sáře Sandeva nebo Natalii Germani, která vytváří v manželství milostný trojúhelník. Jak novou komedii a svou roli spisovatele Pruta vidí Jiří Lábus?

1_1.75.1

Pane Lábusi, ve filmu hrajete roli spisovatele Pruta, který má svým právě připravovaným dílem zachránit krachující nakladatelství hlavního hrdiny. Napsal jste někdy vy osobně nějakou knihu, povídku, nebo alespoň báseň, třeba i milostnou?

Nenapsal jsem povídku, nenapsal jsem knihu, ale rozhodně jsem napsal spolu s Oldřichem Kaiserem scénky, které se objevovaly v pořadech Možná přijde kouzelník, Zeměkoule apod. Já nejsem romantik, takže jsem básně nepsal.

Prut se v průběhu děje zakouká do aktivní a bohémské Marty, kterou výborně ztvárnila herečka Vilma Cibulková. Kolikátá je to vaše vzájemná spolupráce a jaká vlastně byla atmosféra na place.

Spolupráce, pokud se nepletu, to byla druhá, protože jsem s Vilmou Cibulkovou hrál v Divadle pod Palmovkou ve hře A. P. Čechova Platonov a několikrát jsem se s ní setkal při práci v rozhlase. Atmosféra na natáčení Věčně tvá nevěrná byla velmi vřelá, měl jsem s Vilmou líbací scény, které jsem měl ve filmu naposledy před padesáti lety.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Spisovatel Prut zjistí, že jeho největší předností a vášní je pěstování rostlin, konkrétně křížení dýní a vůbec práce na zahradě. Takže co vy a »zelené ruce«, tedy zahradničení, je to i váš koníček, a pokud ano, co bylo největším úspěchem zahradníka Jiřího Lábuse?

Rozhodně ne můj koníček, to byl koníček mojí maminky. Já se na květiny rád dívám a pěstuji ve svém bytě pokojové rostliny, kde se jim docela daří.

Ve finále opravdu vaše postava vydá knižní bestseller a všechno se v dobré obrátí. Věříte i vy osobně ve šťastné konce a zázračné obraty?

Jak kdy a jak u koho…

1_1.481.1

Nepřipadá vám, že v poslední době se spíše všude mluví o těch špatných zprávách, špatných koncích a katastrofách?

A vy se divíte?

Co v nedávné době pro vás dopadlo dobře?

Že jsem si vyléčil zánět nosohltanu.

Co vás rozveselilo a nadlouho vám vykouzlilo úsměv na tváři?

Rozveselilo mě totéž!

1_1.364.1

Věčně tvá nevěrná

Miluška (Lenka Vlasáková) učí aerobik a svého manžela (Saša Rašilov) i dospívající dceru (Sára Sandeva) neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství se pomalu řítí do záhuby. Do toho přijíždí na záchranu zkušená psycholožka z manželské poradny Vilma Cibulková v roli tety Marty, která má šílený plán, jak krachující manželství zachránit.

Film se kromě Prahy a okolí natáčel také i v exotických lokacích Egypta. Úvodní píseň k filmu nazpíval zpěvák Xindl X společně se Sabinou Křovákovou. Slavnostní premiéra filmu se uskuteční 21. 2. 2018 v kině Lucerna.

Podívejte se na trailer k filmu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UvzBE85FAlM

Premiéra: 22. února 2018

Žánr: komedie

Stopáž: 92 minut

Přístupnost: nevhodný do 12 let

Režie: Milan Cieslar

Scénář: Jan Míka

Hrají: Lenka Vlasáková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov, Sára Sandeva, Natalie Germani, Jiří Lábus, Filip Blažek, Pavel Kříž, Denis Šafařík, Jaroslav Černík, Eva Kozderková, Ivan Sochor, Andrea Hoffmanová, Jiří Maryško, Rostislav Pastoreka další.

Internet: www.vecnetvaneverna.cz

Facebook: https://www.facebook.com/VecneTvaNeverna/

Foto: BIOSCOP