Janek Ledecký má vinyl a se symfonickým orchestrem si podmanil Rudolfinum!

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký za doprovodu Filharmonie Hradec Králové v pražském Rudolfinu představil symfonické verze svých nejslavnějších písní, včetně několika překvapení a hosta Ivana Hlase.

Za doprovodu Filharmonie Hradec Králové a hosta Ivana Hlase si zcela podmanil vyprodanou Dvořákovu síň pražského Rudolfina. Symphonic Tour předcházela koncertní šňůra unplugged: „Akustické turné bylo pro nás tak příjemné překvapení, že jsme se rozhodli udělat z toho každoroční tradici. A to, jak jsme ty písničky rozebrali až na dřeň, nám teď báječně pomáhá při budování symfonických verzí. Některé kapely jedou symfonické turné tak, že k už hotovým aranžím »přimontují« orchestr. Takže ten symfoňák tam mají vlastně jenom pro oko. My to stavíme poctivě od začátku,“ říká Janek Ledecký.

Ivan Hlas, parťák z Hanspaulky se také stal kmotrem luxusního vinylu Janek Ledecký Unplugged, který kromě LP desky obsahuje bohatý obrazový booklet, CD a unikátní kód ke zhlednutí koncertního videa. Symphonic tour se završí dvěma koncerty v Hradci Králové (4. 11.) a brněnském Janáčkově divadle (7. 11.). Od 24. listopadu Janek Ledecký absolvuje celkem 26 vánočních koncertů po celé České republice.

Foto: Ivan Krejza


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353