Jan Werich a Pan Tau vycházejí na unikátní audioknize

Letos v dubnu by se dožil Ota Hofman, autor scénářů k úspěšnému televiznímu seriálu pro děti Pan Tau, devadesáti let. K tomuto výročí vychází nahrávka dvou příběhů Pan Tau přichází a Pan Tau naděluje, které pochází z roku 1971, na CD i digitálně v MP3. Supraphon tak připomíná dílo významného autora scénářů k řadě dětských filmů Oty Hofmana a zároveň posluchačům přináší další vzpomínku na interpretační mistrovství Jana Wericha. Audiokniha vychází již v pátek 6. dubna 2018.

Pan Tau a cesta kolem svžta - Jan Werich
Pan Tau a cesta kolem svžta – Jan Werich

Pan Tau je televizní koprodukční seriál západoněmecké, rakouské a československé televize, natočený podle scénáře Oty Hofmana o kouzelném pánovi (ztvárněném Otto Šimánkem) s čarovnou buřinkou, v elegantním černém obleku s bílou květinou v klopě a s černým deštníkem. První série vznikla v letech 1970–1972 a německá televize si výslovně vyžádala Jana Wericha do role bohatého pana Violy, kterému jeho vnučka (za vydatného přispění Pana Tau) promění život pragmatického podnikatele na dědečka milujícího hru a fantazii.

Sestava 1

Třináct natočených dílů je poslední prací Jana Wericha před kamerou – je to téměř shrnutí jeho celoživotních vystoupení. Střídají se v nich komické situace a vážné momenty – Werich zpívá, směje se… Díly s Janem Werichem patří k nejlepším částem celé série, která se dále natáčela po celá sedmdesátá léta. Přesto se tato část seriálu v normalizačním Československu téměř nevysílala.

Pan Tau a cesta kolem svžta - Jan Werich, Otto áim‡nek

V roce 1971 převedli Otta Hofman a Jindřich Polák scénáře Pan Tau přichází a Pan Tau naděluje do beletristické prózy a Jan Werich je nahrál pro gramofonové desky vydavatelství Panton. Jeho charakteristickou interpretaci umocňuje původní televizní hudba slavné skladatelské trojice Jiřího Maláska, Jiřího Bažanta a Vlastimila Hály nahraná Filmovým symfonickým orchestrem. Titul s časem neztratil nic ze svého půvabu a i dnes potěší svým humorem děti bez rozdílu věku.

Nahrávku vydává Supraphon v pátek 6. dubna 2018 na CD i digitálně v MP3.

 

Přehled akcí spojených s oslavou nedožitých devadesátin Oty Hofmana naleznete zde: www.otahofman90.cz

 

Ukázky z alba naleznete zde:

 

 https://www.supraphonline.cz/album/384867-hofman-pan-tau

 

Foto: Supraphon

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353