Jan Rosák znovu pátrá po Pokladu z půdy

Již od 6. května se na obrazovky TV Prima vrací oblíbený pořad Poklad z půdy, kterým každé pondělí ve 21.30 hodin bude provázet Jan Rosák. Po prvních pěti dílech pořadu se strhla doslova lavina zájemců o ocenění jejich domnělých cenností, tudíž druhá řada přináší dílů rovnou osm.

FRH_8209

Ani tentokrát nebude při odkrývání tajemství předmětů, které diváci našli nejen na svých půdách, nouze o předměty velmi cenné, či naopak naprosté braky, ale i velice bizarní záležitosti jako například ručně šitý kožich z tuleně.

Jakou cenu má brož po babičce? Je zaprášený obraz cenným dílem? Na to odpovědí odborníci z řad starožitníků, kteří se o největší skvosty utkají v mini aukci. Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení.

AYAN_9731

V každém z osmi natočených epizod druhé řady pořadu Poklad z půdy budou odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňovat pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně budou moci koupit experti starožitníci v mini aukci. Poklad z půdy nabídne zajímavé příběhy věcí i lidí a základní návod na to, jak poznat, jestli se na vaší půdě nepráší na cenný předmět, jejž by ocenil nejeden sběratel. O tom svědčí i fakt, že v mini aukci první série pořadu Poklad z půdy padla i taková částka, jakou je půl milionu korun.

Starožitníci

Albert Trnka

Albert Trnka je ředitelem aukčního domu European Arts a předsedou představenstva Komory aukčních síní, uměleckých děl a starožitností České republiky. Řadu let působil jako znalec. V oboru se pohybuje již 15 let.

Pavel Kuře

Pavel Kuře alias »král veteše« vlastní zámek v Martinicích a nejrozsáhlejší vetešnictví a kramářství v Česku. Vystudoval automechaniku, ale láska ke starým věcem se v něm probudila velmi brzy.

_I5F9066

Daniela Žáková

Vášeň ke starožitnostem se u Daniely probudila před pětadvaceti lety, když vypomáhala kamarádce v obchodě se starožitnostmi. Svůj vlastní obchod si otevřela před dvanácti lety na Újezdě a nabízí v něm široký výběr starožitností z období art deco a secese. Dle slov svého manžela symbolizuje barokní éru díky svým tvarům, zálibě v dobrém jídle, pití, umění a zábavě.

Michal Jankovský

Michal se věnuje duchovním naukám a vede vlastní galerii se starožitnostmi v Žatecké ulici již osmnáct let. Specializuje se na šperky, stříbro, sklo i porcelán, dobový výrazný design všeho druhu, svítidla, obrazy i sochy. Již několik let žije se svým partnerem.

Pavel Urban

Dle slov Pavlovy manželky má dvě tváře – pracovní a soukromou. Miluje dohledávat historii a informace k zajímavým a výjimečným obrazům a starožitnostem. Na trhu s uměním působí více než třináct let – provozuje rozsáhlou prodejní galerii a starožitnictví v centru Olomouce a v Rytířské ulici v Praze.

Odborníci

Jan Neumann

Jan Neumann je prezidentem Asociace starožitníků ČR. Zároveň působí jako soudní znalec, starožitník a numismatik. Je iniciátorem přípravného výboru, zakládajícím členem a předsedou Komory aukčních síní v roce 2001. Mimo to je také členem C.I.N.O.A. neboli Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly.

Martin Cinolter

Martin Cinolter založil v roce 1991 svou vlastní firmu Cinolter Antique, sídlící na pražském Josefově, kde v rámci svého obchodu vyrábí i šperky na zakázku. Specializ hlavně na obchodování se šperky a drahými kameny, ale také na tradiční sortiment výtvarného umění, skla, porcelánu, hodin, hodinek a dalších dekorativních starožitností.

Simona Šustková

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků ČR a zároveň spolumajitelkou starožitností ALMA a aukčního domu Valentinum VII. Působí jako odborná lektorka Rudolfinské akademie se zaměřením na textilie, kroje, gobelíny a hračky. Simona také napsala několik odborných textů o starožitnostech.

Jaroslav Krejča

Jaroslav Krejča je vášnivý sběratel a obchodník se starou technikou. Ze svého koníčka si udělal vlastní firmu, které se věnuje již osmadvacet let. Má i vlastní YouTube kanál, na kterém má více než 5 tisíc odběratelů a mnoho milionů zhlédnutí.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353