Jan Kačer a Valentina Thielová: Až nyní jsme si začali tykat

Každý pátek večer se setkáváme na TV Barrandov se seriálem Stopy života uvede TV Barrandov. V sérii, pod jejímž scénářem je podepsaný psychiatr Jan Cimický, se objevuje česká herecká špička. Ve stopách života hrají i Jan Kačer alias Otakar Kainar a Valentina Thielová alias Jiřina Kainarová, kterým jsme položili několik otázek.


Jaká je vaše role v seriálu Stopy života?
Kačer: Hraju otce Ivaně Andrlové, univerzitního profesora. Mám skvělou partnerku, paní Valentinu Thielovou, kterou dlouhá léta obdivuji. Ale až nyní jsme si začali tykat. V seriálu jsme kontroverzní dvojice, nejsme rozvedení, ale žijeme odděleně a na dálku se rozčilujeme. Mnoho natáčení nemáme, a tak se musíme pořádně snažit, abychom v těch několika málo záběrech vynikli.
Thielová: Moje role je daleko složitější, než se na první pohled zdá. Myslím si, že tu svoji nabubřelost předstírá. A smrt dcery ji posune úplně jinam.

Jak zvládáte dojíždění za natáčením z Prahy do Náchoda?
Kačer: Jezdíme spolu autem právě s Valentinou Thielovou, leccos tam semeleme, leccos se o sobě dozvíme. Nikdy dříve jsme spolu nehráli, pořád jsme se míjeli. Ale o paní Valentině jsem věděl, vždycky na mě působila tak vznešeně, aristokraticky až odmítavě. Až tady jsem pochopil, že to není pravda, je hrozně fajn. A má smysl pro srandu.

Nezačne vaše žena Nina Divíšková žárlit?
Kačer: Že by moje žena na mě začala žárlit? To by bylo velké vítězství! Ale myslím, že se mi nepodaří v ní vzbudit takové vášně. To si myslím, že opravdu nehrozí.

Jedna z natáčecích scén se odehrává v krematoriu, jak to snášíte?
Kačer: Nemám rád natáčení v krematoriu. Vím, že se to jinak udělat nedá. Lidé si to možná neuvědomují, mají pocit, že jsme jenom takoví šašci, ale na mě to tady doléhá. Není mi to příjemné. Raději bych točil v parku.

Foto: TV Barrandov