Jan Hájek: Byl jsem zmlácený ženou

Hostem televizní Show Jana Krause byl herec Jan Hájek, jehož herecké umění mohli diváci obdivovat v přesvědčivě ztvárněné roli manžela Boženy Němcové v nedávno uvedené minisérii Božena.

„Když si někdo přečte korespondenci Němcové, což je asi to stěžejní, pochopí, že její muž nebyl zdaleka jen nějaký grobián, ale že ji opravdu miloval a že ji přivedl do toho obrozeneckého světa, a že nebýt jeho, tak Božena není,“ vysvětluje svůj pohled umělec. „Měl také velké srdce pro rodinu, což je patrné především z jeho vztahu k vnukům.“

Zajímavý je i jeho názor na projevované násilí, které prý nemůžeme vnímat z dnešního úhlu pohledu. „To se nedá posuzovat z dnešního hlediska. Myslím, že to byla určitá forma trestu a v něm zřejmě pocit jakési marnosti, kdy on měl vizi, že mu bude žena rodit děti, starat se a vařit, ale bohužel se tak nestalo.“ Po letech, kdy nám byl ve škole vnucován velmi jednostranný, negativní pohled na Josefa Němce, zaujalo toto nové pojetí diváky natolik, že prý dostává dopisy a vzkazy typu, že by si nějaká paní »od Hájka i tu facku nechala dát«. To ho prý dost děsí, stejně jako představa, že se ženy k partnerům, kteří na nich páchají násilí, stále znovu vrací.

A bohužel se to stále děje všude kolem a seriál o Boženě toto téma opět otevřel. On sám prý ale takový není. „Já sám jsem však byl ženou zmlácen, to ano,“ připouští a přiznává, že důvodem ataku bylo, že od ní odešel. „Někdy stačí málo a z lásky je nenávist. Myslím, že ani nevěděla, co dělá, tak jsem to dostal za celou tu dobu, za dva roky, co jsem s ní byl, plus za dva roky, co jsem s ní nebyl, ale ona si myslela, že s ní ještě jsem.“ Tato historka Jana Krause samozřejmě velmi zaujme, a tak se ji bude snažit rozebrat do nejmenších podrobností.

 

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353