Jan Cina: Mým snem je nedělat nic!

Herec a zpěvák Jan Cina baví své okolí už od školky. Právě v té době se u něho začaly podle jeho slov projevovat komediantské sklony. Kdyby se ho tenkrát někdo zeptal, co by chtěl dělat, až bude velký, odpověděl by, že chce být popelář. Teď už v tom má Honza jasno. Kdyby nebyl hercem, tak by nechtěl dělat nic! Žil by z tantiém a chodil by za kulturou. Zatím se ani jedno z Cinových přání nevyplnilo, a tak hraje. Nedávno se Cina objevil v neobvyklé roli, ve které ztvárnil sám sebe. Navíc pod taktovkou své kamarádky Marie Doležalové. Ta mladíka obsadila do seriálu Kafe a cigárko, který je k vidění na internetové televizi Stream.cz.

Jan Cina během natáčení seriálu Kafe a cigárko. Zdroj_Stream.cz

Jan Cina často ukazuje svůj herecký um v kratších seriálech. Pro internetovou televizi Stream.cz je Kafe a cigárko už Honzovým druhým projektem. První byl seriál Semestr, ve kterém si v loňském roce zahrál po boku Anny Linhartové, Jana Hofmana a Evy Josefíkové. „Mám rád kratší seriály, ale není to tak, že bych je přímo vyhledával. Spíš si vyhledávají oni mě. Je to trend dnešní doby a jsem za to rád. Konečně k nám dorazila »Quality TV« a vlastně i do televize se přesouvají filmaři a mistři ve filmové profesi. Podle mě je dobré, že nejde tolik o rychlost výroby a počet dílů, ale klade se důraz na kvalitu. Takhle se točí ve světě a mám radost z toho, že tento mód je nyní stále populárnější i u nás. Jsem potěšen, že mohu být součástí takových věcí. Baví mě se na takovýchto projektech podílet a myslím, že je to fajn pro všechny zúčastněné,“ upřesňuje Jan Cina.

Jan Cina hraje v novém seriálu sám sebe. Zdroj_Stream.cz

Každý herec má své tajné fígle na to, jak se připravit na roli. „Nová práce je pro mě výzva. Vždy se musím učit něco nového a studovat roli. Jsem rád dobře připraven. V seriálech herec může uplatnit takovou tu divadelní přípravu, kdy roli zkoušíte třeba dva měsíce a pak je premiéra. U novodobých projektů je většinou také čas na přípravu a pořádné zkoušení. Role v Kafe a cigárku byla ale úplně jiná než všechny ostatní. Nikdy předtím jsem nehrál sám sebe. Je to hrozně divný a nevěděl jsem, jak se to dělá. Výhodou pro mě bylo to, že s Maruškou Doležalovou, která v seriálu nejen hraje, ale scénář byl tvořen na základě jejích článků, se známe už od patnácti let. Byli jsme spolužáci na konzervatoři, také jsme spolu měli kapelu a později jsme společně hráli v různých představeních. Jdeme prostě společnou cestu a jsem rád, že si mě vybrala i do tohoto seriálu. Vědomě jsem se tedy na tuto roli vůbec nepřipravoval a čekal, co přijde. Jak to dopadlo musí posoudit diváci sami,“ dodává s úsměvem Cina.

Jan s Marií jsou přátelé už od školy. Zdroj Stream.cz

Šestidílný seriál Kafe a cigárko, který v září uvedla internetová televize Stream.cz, má již statisíce fanoušků. Vznikl na základě scénáře Petry Soukupové. Režie se ujal Jiří Novák, který má na svém kontě například sitcom Comeback. Pořad vychází z blogu Marie Doležalové. Stejně jako ve svých deníkových zápiscích v něm populární herečka s nadhledem a upřímností sobě vlastní zasvětí diváky do nepsaných pravidel hereckého podsvětí a umožní jim nahlédnout do soukromí herců.

Seriál je k vidění zde: https://www.stream.cz/porady/kafe-cigarko

Foto: Stream.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353