Ivana Jirešová si poranila páteř

Sympatická herečka Ivana Jirešová si během posledních týdnů vytrpěla své. Na vytoužené dovolené v Egyptě jí vyhřezla ploténka a Ivana musela s velkými bolestmi vyhledat lékařskou pomoc. Skončila na kapačkách, a dovolenou si tak moc neužila. Po sérii rehabilitací jí v současné době problémy se zády pomalu opouští, a tak si herečka troufá i na lehkou tréninkovou zátěž.


„Když se člověk na něco moc těší, tak to zpravidla špatně dopadne. Ale na druhou stranu musím říct, že tolik adrenalinu jsem na dovolené dlouho nezažila, a díky skvělé lékařské péči v místní nemocnici jsem to přežila,“ smála se Jirešová, která nemohla několik dní chodit. Oblíbená seriálová herečka však patří mezi velké sportovní nadšence, a proto hned jak dostala od svého doktora svolení k pravidelnému pohybu, vyrazila do Hradce Králové na trénink, který byl součástí běžeckého seriálu RunTour České pojišťovny.


„Běh patří mezi mé nejoblíbenější sporty. Není nad to, si ráno přivstat a zaběhat si na čerstvém vzduchu. A protože bydlím na okraji Prahy, nemám to do lesa zase tak daleko. Poslední dobou jsem tomu sice moc nedala, ale už se těším, až zase vyběhnu,“ libovala si Ivana, která se ke sportu vrací po malých krůčcích. Lékařka jí sice kladla na srdce, aby se nepřetěžovala, ale i tak si nemohla nechat trénink na sobotní závod RunTour ujít. „Kromě toho, že jsem si protáhla tělo, jsem podpořila dětské kardiocentrum nemocnice v Motole.“


Oficiální trénink navazuje na seriál běžeckých závodů RunTour České pojišťovny. V Hradci Králové se všichni zapálení sportovci postaví na startovní čáru již v sobotu 22. září ve 12 hodin na Náměstí Svobody. Své běžecké schopnosti na desetikilometrové trase poměří vedle trénovaných sportovců také rekreační běžci, půvabná Miss Hana Svobodová a známé tváře FTV Prima ze seriálu Cesty domů. Jedním ze startujících bude i olympijský vítěz z Londýna, moderní pětibojař David Svoboda.


RunTour České pojišťovny má i charitativní rozměr. Vybrané peníze ze startovného, a to minimálně 300 tisíc korun, budou předány 14. října na posledním závodě na pražské Ladronce, do rukou tiskové mluvčí nemocnice Pavlíny Dankové. Výtěžek poputuje dětskému kardiocentru FN v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév.

Foto: RunTour České pojišťovny


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353