Ivan Král nazval svoje poslední album Smile a vyšlo dva týdny po jeho smrti

Ivan Král, hudebník světového renomé, dokončil krátce před svou smrtí nové studiové album. Smile vyšlo 14. února. Album Smile s nezaměnitelným Kralovým rukopisem představuje důstojnou tečku za bohatým tvůrčím životem hudebníka tělem, duší. Písně o lásce, partnerství a dalších mezilidských vztazích nahrál Ivan Král kompletně sám, album si sám i produkoval. Hudba je zcela autorská, texty napsala jeho žena Cindy Hudson.


Skladatel, hudebník, zpěvák a producent Ivan Král se zapsal do historie světového rocku především díky spolupráci s Patti Smith, Iggy Popem a Johnem Calem. Jeho skladby hráli například David Bowie a U2. Od roku 1966 žil v USA. V devadesátých letech se začal vracet do Čech, kde spolupracoval mj. se skupinami Lucie, Mňága a Žďorp, Alice, s Lenkou Dusilovou a Jiřím Suchým. Za svoje album Nostalgia získal cenu Akademie populární hudby a další si odnesl jako producent v letech 1995 a 1998. Za hudbu k filmu Kabriolet byl v roce 2001 nominován na Českého lva. Je autorem nespočtu hitů včetně např. skladby dvacetiletí Sen (Lucie).

Foto: Toko Shiiki

Album Smile na digitálních a v zásilkových službách:
https://WMCZ.lnk.to/IvanKralSmile


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353