Ikona české youtubové scény Jirka Král: Vždy jsem se snažil zůstat svůj

Hostem televizní Show Jana Krause byla ikona české youtubové scény Jirka Král, který v okamžiku, kdy získal milion odběratelů, veřejně ohlásil, že s postováním videí na svůj kanál končí. „Spadl mi tím velký kámen ze srdce,“ přiznává.

_AKF_9384

Největší strach jsem měl z toho, jak to vezmou diváci, zda mě pochopí, a proto jsem natočil takový souhrnný hodinový dokument, který se točil rok. Jinak videa jsem dělal celkem šest let, od roku 2012, a od roku 2013 jsem do toho šel naplno a řekl jsem si, že chci dávat každý všední den video.“ Jen na jeho kanále jich je prý 1200 a krom toho točil videa i pro další youtubery, u kterých hostoval. Navíc uspořádal několik charitativních akcí. „Snažil jsem se nenatáčet, když jsem měl špatnou náladu, abych nepůsobil negativně na své sledovatele,“ poodhaluje tajemství svého úspěchu.

_AKF_9376

Ale na druhou stranu jsem se vždy snažil zůstat svůj, a také jsem vystupoval pod svým jménem.“ Videa nejen sám vymýšlel, točil, ale také stříhal, dokresloval hudbou. „Na začátku to bylo dost náročný a ještě jsem u toho chodil do práce. To znamená, že jsem točil po večerech, do noci jsem stříhal a druhý den ráno v práci nahrával video na YouTube, což bych tedy asi neměl říkat, ale nějak mi to procházelo. Chodil jsem si lehat hodně pozdě k ránu… Později jsem si už začal dělat takový plán na celý měsíc, protože některá videa potřebují delší přípravu, a také už mám střihače Štefana, který mi pomáhá.“ Poté, co se video objevilo na YouTube, okamžitě začaly vyskakovat také různé komentáře. „Ve své většině byly pozitivní, ale našly se i negativní,“ uznává.

_AKF_9349

Nyní se soustřeďuje raději na práci s Instagramem a také se věnuje svým dalším podnikatelským aktivitám. „Videa jsem teď trochu přesycenej. Ale svůj život chci stále sdílet, takže dělám InstaStories, a komentáře můžou psát jen moji kamarádi. Nikdo mi tím pádem nenadává a nepíše mi zbytečný zprávy.“ Jirka patří mezi skutečné zakladatele youtuberismu v Čechách. „Na začátku to bylo těžký, ale snažil jsem se to tady prosadit a držet tu partu pospolu,“ vzpomíná s tím, že je sám zvědavý, jakým směrem se to bude ubírat dál. Co by poradil dnešním začínajícím youtuberům? „Radši ani nezačínejte,“ odpovídá se smíchem. „A když už, tak alespoň až od třinácti let.“

_AKF_9394

Foto: TV Prima