Igor Orozovič má Prasátko Pigy a kouzelnou pohlednici plnou písniček

V pátek 4. května 2018 vychází CD Prasátko Pigy a kouzelná pohlednice plná písniček s novými původními dětskými písničkami z dílny oblíbeného Prasátka Pigyho! Vytvořil je autorský tým: Igor Orozovič, Marek Mikulášek a Eva Spoustová. Veřejný křest CD se uskuteční za účasti tvůrců a interpretů v neděli 13. května od 11 hodin na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2018 na Výstavišti v Praze Holešovicích v Sále audioknih.

b62869ac

Igor Orozovič k novým dětským písničkám uvedl: „Pro prasátko Pigy už mnoho let pracuje Eva Spoustová, která mě učila na DAMU a dodnes za ní chodím pro cenné rady, když zkouším složitější hry. Je to neuvěřitelně talentovaná dáma a práce s ní je vždy přínos. Proto jsem neváhal, když mě oslovila ke spolupráci na projektu Pigy, pro který mimo jiné píše texty. Věděla, že miluji hudbu a chci se jí autorsky věnovat nejenom v mém »domovském« Cabaretu Calembour. A oba jsme věděli, že budeme dobře fungující tvůrčí duo. Vložila ve mě důvěru, podpořila moje lehce vzdorující sebevědomí a hlavně napsala úplně senzační texty, na které byla radost skládat. Ke každému zvířátku jsem dostal explikaci jeho charakteru, což bylo zázračným vodítkem a tím správným koncem, u kterého bylo potřeba začít. Zeptal jsem se našeho klavíristy Zdeňka Dočekala, který mi pomáhá s harmonií, a ostatních muzikantů, zda do toho půjdou. Šli. A já jsem jim vděčný.“

Děj nové audioknihy plné písniček zavede malé posluchače do zeleného lesa, kde stojí zámek. Mohla by v něm klidně bydlet princezna, ale místo princezny se v něm prohání malé růžové prasátko s cinkajícími kopýtky. Jmenuje se Pigy. V lese má spoustu kamarádů, mezi nimi taky jednu hodně popletenou, ale o to »důležitější« kachnu. Kachna Justýna má za to, že všechno, ale úplně všechno, ví vždycky nejlíp! A v tom je právě ten zádrhel. Její kamarádi z kouzelného lesa s ní občas mívají hodně legrační trable… V lese je i studio, odkud Pigy pouští dětem pohádky a písničky. A právě kolem písniček se kvůli kachně Justýně strhne další veselý poprask. Jak to všechno dopadne? Stihnou se písničky dostat na kouzelnou pohlednici? To všechno čeká na dětské posluchače v nahrávce Prasátko Pigy a kouzelná pohlednice plná písniček, kterou vydává Supraphon na CD i v digitálních formátech.

7de2a6a6

V písničkách a vyprávění účinkují: Milan Peroutka, Pavel Tesař, Eva Spoustová, Marek Mikulášek, Jan Čtvrtník, Hedvika Řezáčová, Marie Švestková, Pavlína Balner, Tomáš Vaněk, Marta Falvey Sovová, Jiří Böhm, Igor Orozovič a Orchestr Calembour.

Prasátko Pigy je ryze českého původu a neustále vytváří a rozvíjí zábavný svět pro všechny děti. Zaposlouchat se můžete do pohádek na »Pigy Pohádkovém rádiu«, které vysílá v digitálu. Dále má tři webová rádia, časopis, knížky, hračky, webové i mobilní hry, ale také mateřské školky. Velmi oblíbené jsou jeho zábavné festivaly pro celou rodinu – Pigyády.

Více o Pigym naleznete na: www.pigy.cz

Ukázky z alba můžete slyšet na Supraphonline:

https://www.supraphonline.cz/album/392542-prasatko-pigy-a-kouzelna-pohlednice-plna-pisnicek

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353