Igor Bareš: Prvomájovou tradici dodržuju a ženu líbám pod rozkvetlou třešní!

Jak budete slavit 1. máj? Štáb a někteří herci z Cest domů ho oslaví prací, protože ten den se natáčí. Zeptali jsme se několika mužů – herců a režiséra, jaký mají vztah k prvomájové tradici políbit ženu pod rozkvetlou třešní. A zjistili jsme, že Cesty domů jsou plné – i když někdy skrytých – romantiků.

Igor Bareš – lékárník Jirka Pánek
„Já prvomájovou tradici dodržuju. Vzhledem k tomu, že nám třešeň roste před barákem, není to problém. Ale potřebuju, aby mi to datum vždycky někdo připomněl. Což se teď stalo, takže už nezapomenu a svou ženu (herečka Antonie Talacková – poznímka redakce) políbím. Jinak svátek lásky oslavím taky prací, budeme zkoušet v divadle,“ říkal Igor Bareš.

Martin Kraus – doktor Dan Pánek
Martin Kraus se přiznal, že na 1. máj nezapomíná a že jeho tradici ctí. „Protože jsem velký romantik, tak si každý rok uděláme s přítelkyní ne procházku, ale vyjížďku na koních a pod první rozkvetlou třešní se políbíme. Den předtím máme výročí, takže pálíme oheň u nás na statku, nebo chodíváme za kamarády do sousední vesnice, a druhý den pak pokračujeme v oslavě výročí právě prvomájovou tradicí. Nejsem člověk, který slaví Valentýna, a taky neumím moc vyznávat lásku, takže se snažím ji spíš dávat najevo, a to kdykoliv během roku, ne jen na prvního máje,“ říká herec. Kdy jindy se Martin projevil jako romantik? „Pozval jsem přítelkyni na oběd, ale ne do restaurace, udělali jsme si piknik na krásném místě venku v přírodě,“ prozrazuje svůj tip na romanticky strávené odpoledne.

Režisér Jaromír Polišenský
„Obávám se, že na prvního máje letos doma nebudu, protože zůstávám kvůli práci v Praze, takže nebudu hledat žádný rozkvetlý strom. Bylo by krásné se projít se ženou po Petříně, ale musel bych ji přivézt až z Moravy, z Prostějova. Takže 1. máj oslavíme každý po svém, já prací – a pokud mi zbude čas, možná půjdu na ryby. Ale to nevadí, se ženou si na 1. máj zahrajeme někdy jindy,“ smál se režisér Jaromír Polišenský.

Viktor Limr – Martin Kosík
„Přiznám se, že první máj mi trochu uniká, ani bych si nevšiml, že se to datum přiblížilo. Mám ho spojené spíš s průvody v minulosti, které zažil asi každý z nás a na které už jsme raději zapomněli. Takže ho nevnímám jako svátek lásky. Ale to neznamená, že nejsem romantik. Naopak – na romantickou procházku se ženou vyrazím rád a kdykoliv, neřeším, jaké je zrovna datum,“ řekl Viktor Limr.

Miroslav Šimůnek – doktor Douda
„Když někdo řekne, že se blíží 1. máj, vzpomenu si na to, jak mi bylo osm let a celé město pochodovalo v průvodu. Ale na prvního máje u nás v Jilemnici, odkud pocházím, vždycky začaly kvést třešně. S bývalou ženou jsme mívali hezký rituál. Ten den jsme vždycky po ránu chodívali v Praze na Petřín, protože jsme bydleli nedaleko. Vzali jsme si s sebou kafe, sedli si na lavičku, povídali si a dvě hodinky vnímali tu krásu kolem. A samozřejmě jsme se políbili a objímali stromy a tak,“ zavzpomínal Miroslav Šimůnek. A jak oslaví prvního máje letos? „Teď zrovna rozkvetlou třešeň nemusím hledat a ani nevím, co budu ten den dělat, vždycky plánuju tak maximálně dva tři dny dopředu,“ přiznal.

Pavel Soukup – kapitán Robert Vejnar
„První máj pro mě byl důležitý v dětství, když jsem chodil s tátou do průvodu, protože jsem chtěl zase co nejdřív nosit krátké kalhoty. A v ten den bylo vždycky krásně, takže se mi to většinou splnilo. Teď bych řekl, že slavím první máj stejně jako můj křeček, se kterým hraju v Cestách domů. Prostě nijak. Jsem člověk, který nedodržuje žádné tradice ani svátky, snad kromě Vánoc. I na svátek své ženy jsem schopný zapomenout. Takže prvomájovou tradici určitě nedodržím. Ženu líbám, když mám chuť a puzení, což přichází s přírodou, ne s žádným datem,“ vtipkoval Pavel Soukup. A jeho žena – herečka Isabela Siegelová k tomu se smíchem dodala: „Pavel zahubí jakoukoliv tradici. Ale jinak slavíme pořád. Romantik je velký, i když to na sobě nedává znát.“

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353