Hvězda Babovřesk Jana Synková: Už od miminka jsem chtěla být baletka!

Prvním hostem Jana Krause v jeho televizní show je úspěšná herečka Jana Synková, která hraje ve filmech především role nepříjemných dam a nyní září v komedii režiséra Zdeňka Trošky Babovřesky, která v kinech trhá rekordy v návštěsnosti. Moderátora Krause hned na úvod zajímalo, jestli si Jana Synková někdy nebere osobně, že téměř nikdy nehraje kladné postavy. „Já jsem už na DAMU hrála záporné postavy, takže mně to vlastně nevadí, když hraji tyto typy,“ odpověděla mu.


„Nenadávají vám, nepletou si vás s negativními figurami, které představujete?“ zajímal se dále Kraus. „Obvykle si mě takto lidé neidentifikují. Já jsem ale původně chtěla být baletka, už od růžových dupaček, už od miminka. Ale moje babička, která byla primabalerína, mi to zakázala s tím, že balet je dřina. Říkala mi, ať jdu do rádia, že tam se nezpotím. A pak jsem si to trochu hodila do literatury,“ vyprávěla Synková.


Moderátora Jana Krause zajímalo, jak se Jana seznámila s manželem, který je zároveň zakladatelem Divadla Ypsilon, kde Jana léta působí. „Seznámili jsme se v autobuse do Liberce, kde jsem tehdy byla v angažmá. On tam seděl a něco povídal. Ani nevím, jestli to vlastně povídal mně. Ale ten autobus už nedohledáme, abych to zjistila,“ rozesmála Jana Synková diváky. Jan Kraus se ptal, jestli má v divadle, kde je ředitelem její muž, vůbec nějaké slovo. „Když řešíme něco kolem divadla, tak se stává, že mám odlišný názor. On říká, že nemusí být vše podle něj. Ale nakonec je pak většinou po jeho,“ popsala Synková. A prozradila, že její představa relaxace je výhradně klidová – vleže a nehýbat se. „Neumím si představit, že bych třeba běžela. To bych se unavila. Všichni dnes cvičí a já nevím proč. Když jsem unavená, tak si lehnu a vůbec se nehýbu,“ vysvětlila.


„Jak si vysvětlujete, že filmy, které kritika roztrhá mají takový divácký úspěch?“ zajímal se moderátor. „Oni to často píšou ještě dříve, než je film natočený. A pak na takový film přijdou do kina statisíce lidí a baví je to. Asi ty negativní kritiky nečtou,“ přemýšlela paní Synková. „Oni si asi pletou, že nejde o Šostakoviče, ale o lidovou veselici,“ podotkl moderátor. „Já jsem si poslední natáčení náramně užila. Byla jsem poprvé v téhle části jižních Čech a bylo to tam krásné!“ zakončila hvězda Babovřesk, jehož druhý díl začíná nátáčet režisér Troška už příští měsíc.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka Jana Synková, moderátor Jan Musil a mistr republiky v míchání tataráku Miroslav Posád. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 12. dubna večer na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353