Hurvínek oslavil 96. narozeniny! Blahopřál mu nejen k nim, ale i k letu na oběžnou dráhu český kosmonaut Vladimír Remek

Divadlo Spejbla a Hurvínka slaví 130 let od narození svého zakladatele a duchovního otce, profesora Josefa Skupy. V rámci oslav si mimo jiné připomene i svůj úplně první zahraniční zájezd z roku 1929, kdy se divadlo pod vedením profesora Skupy úspěšně představilo pařížskému publiku. Letošního 14. května, tedy téměř po sto letech, si tento zážitek zopakoval a vystoupil v pařížském Českém centru. Hurvínek ovšem v tomto roce zamíří nejenom do Paříže, ale také mnohem dál. Na přelomu června a července se chystá na svoji první vesmírnou misi.

Jeho malí i velcí fanoušci si ji mohou připomenout 4. června v rámci oslavy dětského dne. V tento den se spolu s ním mohou vypravit na zážitkovou trasu od budovy Divadla Spejbla a Hurvínka až k pražskému Planetáriu a cestou si užít spoustu zábavy. Diváci od těch nejmenších až po dospělé se i v květnu a červnu mohou těšit na bohatou programovou nabídku a chybět nebudou ani programy pro školy. Milovníci »animáků« si na své přijdou 25. a 26. června, kdy se v divadle uskuteční promítání komponovaných pásem animovaných filmů, výběr toho nejlepšího ze zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

 

Spejbl a Hurvínek se letos vrátí na »místo činu« – téměř po sto letech si zopakuval svůj úspěšný zájezd do Paříže

V roce 1929 se divadlo pod vedením profesora Skupy úplně poprvé vydalo vstříc zahraničnímu publiku a využilo možnosti hostovat v Paříži. Tato cesta se stala významným milníkem a odstartovala éru úspěšných zahraničních zájezdů. „Čekají nás celkem dvě vystoupení, která se uskuteční v pařížském Českém centru 14. května. Nejprve předvedeme v 15 hodin hru Hurvínek a nezvaný host pro místní českou školu a večer v 19 hodin odehrajeme krátké, převážně hudebně laděné vystoupení ve francouzštině Le rendez-vous musical de Spejbl, na něž naváže loutkový workshop pro zástupce francouzských divadel i pro přítomné obecenstvo,“ informuje Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Hurvínka už za měsíc čeká dobrodružná mise do vesmíru, prožijte ji spolu s ním v rámci oslavy Dne dětí

Hurvínkovi se na konci června splní jeho velký sen: na palubě družice Planetum 1 se podívá do vesmíru coby kosmonaut, tedy vlastně »loutkonaut«. Přijďte si jeho úžasnou vesmírnou misi připomenout a prožijte ji spolu se svými dětmi 4. června od 11 do 16 hodin v rámci programu oslavy Mezinárodního dne dětí. Akci pro vás připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka ve spolupráci s Planetáriem Praha, takže se máte nač těšit. Spolu se svými ratolestmi si projdete zážitkovou trasu nazvanou S Hurvínkem do vesmíru, na níž vás čeká plno zábavy i malé překvapení. „Děti dostanou pracovní sešit, kterým je bude provázet Hurvínek, a s některými členy loutkové rodinky se potkají také naživo! Trasa vede od Divadla Spejbla a Hurvínka přes Stromovku až k Planetáriu, kde si děti mohou za splněné úkoly vyzvednout odměnu,“ vysvětluje Denisa Kirschnerová. Trasa je přístupná zdarma. Divadlo navázalo na úspěšnou loňskou akci.

Dne 2. května Hurvínek oslavil své neuvěřitelné 96. narozeniny. Ke gratulantům se připojil také jediný český kosmonaut, pan Vladimír Remek, který kromě blahopřání Hurvínkovi předal své zkušenosti, a to přímo uvnitř modelu raketoplánu Atlantis v Planetáriu Praha. Takže Hurvínku – vše nejlepší a vzhůru ke hvězdám!

Do divadla nejenom za loutkami, ale i na »animák«

Ve spolupráci se Zlín Film Festivalem proběhne ve dnech 25. a 26. 6. 2022 v Divadle Spejbla a Hurvínka promítání komponovaných pásem animovaných filmů. Jedná se o výběr toho nejlepšího ze zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Pásma budou rozdělena dle věku malých diváků a určitě potěší nejenom děti, ale i jejich rodiče. Zlín Film Festival se koná každoročně už od roku 1961.

 

Zpříjemněte dětem konec školního roku a vezměte je na Hurvínka

Řada školáků se už v květnu nemůže dočkat letních prázdnin. Zpříjemněte jim závěr školního roku a vypravte se spolu s nimi na jedno z veselých představení. V květnu a v červnu se můžete těšit například na Hurvínkův popletený víkend, Pohádky pro Hurvínka nebo na Hurvínkovu cestu do Tramtárie. Představení si užijí děti už od čtyř let. Pro děti od jednoho roku je připravené speciální představení pro ty úplně nejmenší diváky nazvané Žeryčku, hop!

Divadlo myslí také na školní skupiny, pro které připravuje zážitkové workshopy vedené odborně vzdělanými lektory v oblasti dramatické výchovy. Jsou určeny dětem ze základních, ale i mateřských škol, navazují na vybraná představení a trvají zhruba hodinu.

Foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353