Houslistka Stryová je postrachem uliček a parkovišť!

Zkušenou a zároveň velmi vytíženou řidičkou je houslistka Ilona Stryová, která často účinkuje v zahraničí a která si díky hře na elektronické housle vysloužila přezdívku Česká Vanessa Mae. Jediné, co jí při řízení dělá problém, je couvání v úzkých uličkách a na hotelových parkovištích s velkým množstvím květináčů a sošek!


„Nedávno jsem si povídala s jedním švýcarským řidičem autobusu a srovnávali jsme, kdo toho za rok víc najezdí. Zjistili jsme, že jsme na tom oba skoro stejně – napočítali jsme přibližně sto tisíc kilometrů. V bilanci pokut a dopravních nehod jsem ho však jednoznačně předčila. Smál se, když jsem mu ukazovala, jak mám auto zezadu pošramocené. Odvětila jsem, že mi to vůbec nevadí. Při každé nehodě, k níž dojde během couvání, si totiž v duchu řeknu: Díky! Poněvadž vím, že mnohem horší by byl čelní náraz,“ svěřila se nám Ilona, která v létě účinkuje například na festivalech v Meranu, Kalternu, Eppanu a dalších italských městech.


A kdy se její »couvací« nehody stávají? „Především v noci, když odjíždím z hraní. U každého hotelu mají okrasné nádoby, kameny, sošky a podobně. Vzhledem k tomu, že tyto předměty nevidím ve zpětném zrcátku, většinou dojde ke kolizi. Místní policie mě zná a ví, co se ode mě dá čekat. Zvykají si na mě už i policisté v Rakousku. Naposledy vzal jeden z nich do ruky rozbitý květináč a kroutil nad ním hlavou. Pak mávl rukou a řekl, ať raději jedu pryč,“ zasmála se houslistka, která před pár dny »perlila« i v italském Meranu.
„Nabourala jsem si tam auto během příprav na festival Dlouhá noc. Otáčela jsem se ve velmi úzké uličce, ze které jsem chtěla vyjet, a narazila jsem přitom do sloupu. Lidé se divili, že si z toho nic nedělám. A proč taky? Když nejde o život… Však to znáte,“ dodala sympatická umělkyně.

Podívejte se na videoklip k písni Holka z ulice, který Ilona Stryová natočila v Meranu a Bolzanu a v němž se prezentuje nejen jako houslistka, ale také jako zpěvačka:

Foto: www.ilonastryova.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353