Hokejový obránce Karel Kubát ukázal dobré srdce

Stále ještě mladý, ale již velice zkušený hokejista týmu HC Verva Litvínov šestadvacetiletý Karel Kubát podpořil již podruhé dobrou věc, když daroval svůj zápasový dres do veřejné dražby.


Nejvyšší hokejová soutěž v ČR se již přehoupla do své druhé poloviny základní části a blíží se tak absolutní vrchol pro týmy tuzemské elity, které se po základní části umístí do desátého místa. Utkají se o titul Mistra ČR.
Někteří hráči však i v těchto pro hokejové týmy krušné chvíle nezapomínají na pomoc dobré věci a ukazují svá dobrá srdce. Jedním z nich je také elitní obránce Litvínova Karel Kubát, který v současné chvíli vede kanadské bodování svého týmu mezi obránci a v rámci celé ligy se mezi obránci nachází na 5. místě. „Nikdy jsem neměl možnost takto pomáhat dětem z dětských domovů, a proto jsem rád, že mohu pomoci aspoň tímto způsobem. Loni jsem tento projekt podpořil s Vláďou Sobotkou a Jirkou Tlustým svou účastí na charitativním večeru, kde na stejný projekt své dresy předávali Martin Ručinský s Jirkou Sekáčem,“ obránce Litvínova.
„Sezóna je sice hodně náročná, trénujeme téměř každý den, ale na děti si vždy čas udělám,“ doplnil Kubát.
Litvínovu se tvrdé tréninky a dřina svých hráčů velice vyplácí. Po několika slabších sezónách se tým ze severu Čech po 39. nachází na skvělém druhém místě 14-ti členné tabulky s náskokem 4 bodů na třetí Spartu Praha.


„Sezónu máme zatím fantastickou. Až na pár zápasů, jako byl ten v pátek na Spartě, kdy jsme měli snad opravdový den blbec hrajeme super hokej. Prohra na Spartě nás srazila zpět na zem a včera jsme naštěstí opět zabrali a přehráli Pardubice 6:2. Hodně nám samozřejmě pomáhají fanoušci. Jsou neskuteční,“ pochválil Karel svůj tým a také fanoušky Litvínova, kterých na hokejové zápasy na zimní stadion Ivana Hlinky chodí nebývale hodně.


Karla Kubáta před svým odletem na soustředění do teplejších krajin napodobila také úspěšná dvojice reprezentantek ČR v plážovém volejbale Kiki a Maki, které do veřejné dražby darovaly vrchní díl dresu Markéty Slukové.


„Holkám bohužel začíná příprava před náročnou sezónou, tak určitě svůj dres dražiteli na večeru pro dobrou věc nepředají, ale Kája přislíbil, že bude-li mít čas, moc rád dorazí a dres si sám předá. Jelikož akci plánujeme na datum, kdy se bude hrát hokejové předkolo play-off, tak to snad zvládne a dorazí,“ věří přímému postupu Litvínova do čtvrtfinále jeden z pořadatelů.

Aukce najdete na:

http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/109

http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/110

Foto: Jakub Schulz