Hokejistka Alena Mills: V ženském hokeji je zakázaný bodyček

Jan Kraus pozval do své televizní show Alenu Mills, českou hokejistku, kapitánku reprezentace, která už třikrát vyhrála ženskou Zlatou hokejku. Jako první Češka vyrazila s hokejem za studiem do Spojených států a následně se usadila v Rusku, kde odehrála šest sezon za Petrohrad. „V ženském hokeji je zakázaný bodyček,“ stěžuje si sportovkyně, která svoji hokejovou kariéru začínala v Kutné Hoře a v Kolíně, kde hrála i v mužstvech s kluky.

_AKF_9442

Občas se ale také můžeme servat,“ dodává s tajemným úsměvem a s chutí se podívá na videoukázky, které její hostitel připravil. Při té příležitosti se mimo jiné dozvíme, že na mezinárodní úrovni musí být rozhodčí ženy. V Rusku žije Alena se svým americkým manželem. „On je původem z Aljašky, studoval na americké univerzitě ruskou literaturu a pak odjel do Ruska, aby vstřebal ruskou kulturu, a začal tam učit angličtinu, u čehož zůstal doposud,“ vypráví Alena, která se s ním zanedlouho chystá odjet na návštěvu za jeho rodiči na Aljašku.

V Rusku žila nejprve v Petrohradě, nyní působí v Ufě. „Protože jsem pořád na hokeji, vidím jen byt, zimák a park, kde běháme,“ popisuje s tím, že manžel ji v hokeji plně podporuje, jezdí s ní na zápasy a fandí. „On nyní žije v Petrohradě, kde má práci, já v Ufě, a navštěvujeme se.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353