Herečka a chůva Erika Stárková: Byla jsem pokojskou, nebo zpívala na ulici

Na červenou pohovku Jana Krause se v jeho televizní show posadila herečka Erika Stárková, jejíž herecká hvězda začala zářit především díky seriálové roli transsexuálky Dáši v seriálu Most!. Kromě své herecké profese se Erika už léta živí hlídáním dětí. „Točila jsem v Praze s americkou produkcí film s Orlandem Bloomem, a protože pan režisér zároveň potřeboval hlídat svého půlročního syna, vzala jsem to všechno dohromady,“ říká s úsměvem a dodává, že to občas není jednoduché, když člověku chybí ten správný mateřský hormon, který se ženám automaticky vyplavuje po porodu.

_AKF_6041

Průběžně se hlídání dětí věnuju už delší dobu a na plný úvazek to dělám od září minulého roku. Obnáší to zhruba deset různých rodin. Nejmladším dítětem, o které jsem se starala, byl asi ten šestiměsíční chlapeček a nejstarší jsou holky do první třídy,“ přiznává Stárková.

_AKF_6023

Na práci chůvy se dala ze zcela prozaických důvodů – potřebovala se nějak uživit. „Prošla jsem různými pracemi, byla jsem dokonce i pokojskou, nebo jsem jezdila s kamarádkou po Evropě a zpívala na ulici… jsem za to moc ráda. Když je totiž člověk zvyklý na to, že vám každý večer někdo zatleská, pěkně vám to pohladí ego, pak jdete domů a říkáte si, že zítra bude potlesk zase, a přitom si neuvědomujete, že vedle vás žijou i lidi, kteří vstávají ve tři ráno a dělají rohlíky v pekárně, abychom my si je mohli ráno koupit. O to víc si pak vážím umění a toho, že můžu dělat, co mě baví,“ říká Erika Stárková.

_AKF_6009

Protože se jí to nyní stalo poprvé v životě, je docela překvapená tím, jak si ji lidé spojili s postavou již zmiňované Dáši. „Vůbec nevím, jak na to reagovat. A taky mě vždy zaskočí, že mi lidé, které neznám, začnou tykat. Přesto beru postavu Dáši jako štěstí,“ dodala Stárková.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353