Helena Dvořáková: Mrtvoly a krev mi nedělají dobře!

Už tuto neděli diváci uvidí druhý díl premiérové Kriminálky Anděl, ve které kriminalisté budou řešit případ mrtvé důchodkyně ve sklepě smíchovského domu. Herečka Helena Dvořáková, která hraje psycholožku Janu Chládkovou přiznává, že pohled na namaskované mrtvoly jí nedělá dobře.


„I fotografie průstřelu nebo nakašírované krve mi nedělá vůbec dobře. Osobně s tím nejsem tak srovnaná, jako je třeba moje postava kapitána Chládkové,“ prozradila herečka. Součástí role kriminalisty je i příprava a konzultace s odborníky. „Kdykoli jsou s námi na natáčení policisté, ptám se na jejich zkušenosti, na zacházení se zbraní i na to, jak by celá akce probíhala ve skutečnosti.“


Pouští se Helena Dvořáková i do nebezpečných scén? „Akční scény jsou pro mě adrenalin a zkouška, jestli to dám. Záleží ale, co přesně je to za scénu. Bitky nebo prohazování hořící lahve oknem jsem zvládla, ale scény, kdy třeba kaskadéra nabere auto, tak do toho bych nešla. Stále je tu riziko, že se může něco nebezpečného stát.“ Premiérová Kriminálka Anděl pokračuje už tuto neděli 7. září ve 20.20 hodin na Nově.

Foto: TV Nova