Heidi svou kůži ráda obléká do kůže

Pět let na trhu oslavila Růžena Šimková tvořící pod značkou RSIMEK společenským večerem v pondělí 21. listopadu večer v pražském Michnově paláci. Kožené modely předváděly modelky Hanka Mašlíková, Lenka Taussigová, zazpíval Dalibor Janda s dcerou, Schovanky nebo Heidi Janků, která celý večer i moderovala. Nechyběly ani šperky z dílny Adrieny Sobotové, manželky Luďka Soboty.


Modelky předváděly kolekci na podzim a zimu. Dalibor Janda zazpíval v koženém saku značky RSIMEK a kožené šaty měly na sobě i Schovanky, které letos slaví čtyřicet let od svého založení. V kůži byla samozřejmě i moderátorka Heidi Janků, která oslaví zítra, ve středu 23. listopadu, 49. narozeniny. „Mít na kůži jen kůži je super!“ smála se Heidi, která celou módní show moderovala na jedničku s hvězdičkou. Pouze na úplný závěr zapomněla pozval na molo návrhářku Růženu Šimkovou. „Naštěstí jsem to hned vzápětí napravila – sice do muziky, ale byla tam,“ dodala se smíchem Heidi Janků.


Známá módní návrhářka Růžena Šimková představila nejen podzimní modely pro denní nošení ale i hřejivé kabátky a kabáty pro nadcházející zimu či malé večerní a oslnivé roby pro společenskou a plesovou sezonu. A to vše především z kůže nádherných desénů a barev! Růžena Šimková začínala původně jako dámská krejčová z klasických materiálů, brzy však podlehla kouzlu kůže a nyní se věnuje   tvorbě modelů převážně z tohoto přírodního materiálu. Nevyhýbá se však ani tvorbě  celých kompletů tvořených kůží i klasickými látkami. Svou tvorbu prezentovala na řadě módních přehlídek a nebála se použít kůži ani na soutěži Svatební šaty roku 2007, kdy model kožených svatebních šatů předvedený herečkou a zpěvačkou Kateřinou Brožovou vzbudil značnou pozornost a umístil se mezi nejkrásnějšími.


Za pět let působení na českém trhu si značka RSIMEK získala řadu příznivců i mezi celebritami – mimo Heidi Janků či Kateřiny Brožové to jsou například Jiří Krampol, Dalibor Janda, Jiřina Anna Jandová, Jiří Krampol, dámská skupina Schovanky nebo manželé Luděk a Adriena Sobotovi.

Foto – RSIMEK / Tomáš Pánek