Heidi si chce koupit chrta!

Sexy zpěvačka Heidi Janků se pořádně »načančala« a v pražské restauraci Kobe na Václavském náměstí moderovala psí ceny Zlatý chrt, které dostali nejlepší sportovci roku 2010, respektive naši závodní greyhoundi. A kdo přišel na velkolepé slavnostní předávání sošek Zlatých chrtů nejlepším sportovcům roku 2010, závodním greyhoundům z České republiky, připadal si jako v Hollywoodu. Dokonce nechyběl ani červený koberec a řada hvězd – František Ringo Čech, Chantal Poullain, Michaela Ochotská, Jan Přeučil, Pavel Šporcl, Bára Kodetová, Andrea Kerestešová, nebo missky Aneta Vignerová a Jitka Válková.


„Pro chrty mám velkou slabost a myslím, že si časem nějakého pořídím,“ řekla nám Heidi Janků, která má ve svém repertoáru o několik chrtích písniček. Na našem snímku pózuje právě Heidi Janků s herci Evou Hruškovou, Janem Přeučilem a s chrtí šampionkou Sjudraget Lijane a jejím páníčkem Liborem Zámečníkem ml. „Vždy když vidím chrty běžet, evokuje to ve mně pocit rychlosti a velké vytrvalosti. Vzpomenu si na skladbu od pana Paganiniho – Moto Perpetuo, kterou také hraji. Je to skladba dlouhá čtyři minuty a je od začátku do konce jenom rychle, v obrovském tempu. Pouze rychlé noty, žádná melodie,“ uvedl k pocitu z běhu chrtů Pavel Šporcl. Své k chrtí tématice řekla i misska Aneta Vignerová: „Myslím si, že rychlost nesmí chybět úspěšným chrtům ani modelkám a také některé modelky mohou být svoji štíhlou postavou přirovnávány k chrtům.“ A chrti inspirovali i všeuměla a expolitika Františka Ringo Čecha, který jako naivní malíř nakreslil vítězného chrta zlatou barvou a svůj nejnovější obraz pojmenoval »White Elbony je rychlejší než Enzo Ferrari a Václav Klaus«.


Majitelem vítězného psa je prezident České greyhound dostihové federace Zdenek Grondol (na snímku i se svým psím šampionem). Jeho White Elbony, pes australsko-irského původu, svůj titul Zlatý chrt za danou závodní kategorii získal již třetím rokem a dosáhl tak na nejvyšší stupeň Velmistr. White dosáhl prvenství i v závodní kategorii 300 metrů sprint, a to již druhou dostihovou sezónu a získal zároveň i titul druhého stupně Mistr. Vítěz šampionátu Zlatý chrt, bílý greyhound White Elbony, respektive jeho páníček, věnoval výhru ve výši sto tisíc korun nadaci Archa Chantal. Šek osobně převzala herečka Chantal Poullain. „Za dar moc děkujeme. Využijeme ho k dokončení prací na Klinice zobrazovacích technik dětského oddělení nemocnice Motol, která bude slavnostně otevřena na Den dětí 1. června 2011,“ dodala Chantal Poullain.

Foto: Josef Louda, www.cgdf.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353