Hana Zagorová patřila mezi umělce, kteří se neustále vyvíjí

Ke dnešnímu odchodu mnohonásobné Zlaté slavice Hany Zagorové se vyjádřilo mnoho jejích kolegů i umělců. S vydavatelstvím Supraphon započala spolupracovat v roce 1968 singlem Svatej kluk a poslední novinkové album měla natáčet na podzim.

„Stejně jako tisíce příznivců zpěvačky Hany Zagorové zasáhla i nás dnešní smutná zpráva o jejím úmrtí,“ uvedla ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová, která dodala: „Osobně si vážím inspirativních let, které jsme na Supraphonu společně prožili. Hana Zagorová patřila mezi umělce, kteří se neustále vyvíjí. Vždy věrná impulzům kreativity, neváhala propojit svůj talent s mladými autory a interprety. I proto září její hvězda dál.“

Hana Zagorová byla jedna z nejoblíbenějších zpěvaček v celé historii naší populární hudby. Během její oslnivé dráhy se prodalo u Supraphonu úžasných 10 a půl milionu zvukových nosičů s jejími nahrávkami.

Hana Zagorová svůj repertoár vždy sestavovala se smyslem pro silné melodie, s důrazem na důležitost textů a pozitivní poselství. Vytvořila zcela vlastní kategorii, naplněnou vkusem a citem. Také proto náleží její publikum po desítky let mezi ta nejpočetnější a nejvěrnější.

Spolupráce Hany Zagorové s vydavatelstvím Supraphon započala v roce 1968 singlem Svatej kluk (hudba Richard Kovalčík; text Hana Zagorová). V katalogu Supraphonu nalezneme devatenáct řadových alb (od roku 1991 do roku 2007 vydával nahrávky Multisonic a jedno album pak Tommü Records), šestnáct kompilačních výběrů a také řadu singlů a několik DVD titulů.

V loni v říjnu vybrala Hana Zagorová z celé své diskografie písničky pro reprezentativní bilanční box 6CD 100+20 písní. Jde o nahrávky z let 1968 až 2020, kde jsou pohromadě beatové šansony i popové hity, ale i skladby z posledních alb, které jí napsali až o dvě generace mladší tvůrci, jako například Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý, Jiří Hradil či Radůza.

 

Foto: Supraphon / Anna Kovačič


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353