Halina Pawlowská promluvila o zážitcích z karantény svých slavných přátel

Vzhledem k současné situaci se poněkud raritním způsobem konal křest třiatřicáté knihy Haliny Pawlowské Zážitky z karantény. Halina oslovila jako kmotry své přátele, kteří knížku křtí virtuálně doma, fotí se s ní v rouškách i bez nich a posílají jí fotky, maily, nebo video zdravice. A co v mailech ze svých životů v karanténě prozradili? To už odhalila sama spisovatelka Halina Pawlowská.

Oslovila jsem třiatřicet osobností, aby mi pokřtily mou třiatřicátou knihu. Osobnosti jsou mí přátelé, kamarádi, známí, všechny mám ráda a všichni jsou to laskaví, milí, veselí lidé, kteří jsou nesmírně inteligentní, protože se jim má knížka (říkali mi to aspoň) líbila.

Díky mailům jsem se od některých dozvěděla zajímavé věci.

Třeba můj kamarád z dětství Ivo Šmoldas mi svěřil, že si jarní karanténu obohatil zánětem ledvin. Teď na podzim je na chalupě a věnuje se slastnému nicnedělání.

Aleš Háma mi napsal, že je doba mizerná, že jen občas točí, ale že je pevně rozhodnut to všechno vydržet!

Linda Finková si pořídila úžasné přístroje na dezinfekci potravin, které kupuje na eshopu. Nikam nechodí, jen točit »Hlas« a na testy, aby mohla natáčení absolvovat. V okolí jsou jedinou rodinou, která ještě covidem neonemocněla. Její zážitky z karantény jsou jen pozitivní, uklidila si jako nikdy, odpočala si a začala pít alkohol!

Aňa Geislerová mi svěřila, že na jaře byla její maminka v klidu a pořád se smála, že jsou její dcery covidové hysterky. Pak jí vrátili opravenou televizi, pustila si zprávy a »hysterii« pochopila.

Michal Viewegh mi poslal fotku, na které vypadá dost chmurně. Vysvětlil svůj výraz takhle: „Ahoj, dcera mě vyfotila ve chvíli, kdy můj roční vnuk Vojta hlasitě brečel a zeťák venku řezal na cirkulárce.“

Míša Kuklová si při karanténě na jaře odpočinula, je snad fyzicky dost silná na zápas s covidem, jestli ji ovšem neporazí absentující finance.

Zpěvačka Irena Budweiserová zvládla karanténu díky zahradě, svému koníčku – mozaikám, které vytváří, filmům, knihám a rodině. Má i negativní zážitky. Jednou po procházce v lese, kdy se domů s manželem vrátili každý »svou cestou«, jí manžel řekl, že začal sympatizovat se severní Koreou, protože tam je přílišné mluvení manželky důvodem k rozvodu.

Veronika Nová Arichteva strávila po sedmi letech s manželem čtrnáct dní nonstop a… nezabili se! Žádný strašlivý zážitek nemá. Ale její muž ano – vařila totiž častěji než obvykle!

Lou Fanánek Hagen má momentálně nulové příjmy, ale protože je strýček Skrblík, tak se svými úsporami ještě nějakou chvilku vydrží.

Štěpánka Duchková přestala přemýšlet o koronaviru, když si objednala dezignové topení. Za dva měsíce přijela dodávka a přivezla jí… ventily! Na topení samotné si prý ještě musí počkat!

Maruška Doležalová knihu pokřtila bublifukem a svěřila se, že její Marek se rozhodl naučit vařit. A vaří, má na to neskutečný talent!

Jitka Zelenková strávila jaro v Krokonoších a zas se tam brzo vydá. Dostala úžasný dárek – krabici plnou ochranných pomůcek. Je skvěle vybavená na boj s virem. Má všechno! Jen na lidskou hloupost jí chybí vakcína.

Vaše Halina

 

Knihu koupíte na eshopech svých oblíbených knihkupců nebo přímo u nakladatele na:

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66062704/zazitky-z-karanteny/

Foto: www.albatrosmedia.cz