Gottovi vyšlo vinylové trojelpíčko

Jeden z nejočekávanějších filmů, dokument Karel, konečně vstoupil 7. října 2021 do kin! Tento den vyšel u Supraphonu i soundtrack v podobě CD dvojalba, vinylového LP trojalba a v digitálních formátech. Soundtrack zahrnuje maximum písní ve filmu obsažených a dává písničky do nových souvislostí, daných podobou životopisného dokumentu.

Smutné roky bez Karla Gotta připomíná dokument Karel. Sedm hodin již sestříhaného výchozího materiálu se proměnilo ve dvouhodinový záznam všech pasáží zpěvákova života, se speciální pozorností věnovanou jeho posledním sezonám. Emocionálně silná obrazová výpověď je samozřejmě plná muziky. Zrodil se proto nápad nabídnout divákům vzpomínku v podobě alb 2CD / 3LP, která zahrnují maximum písní obsažených ve filmu. Jakkoli je tam logicky využita řada songů s puncem hitu, průzkum zpěvákova života i kariéry zahrnul též mnoho skladeb jinak důležitých, nazpívaných v němčině nebo potřebně doplňujících děj filmu. Vznikl tak soubor více než čtyřiceti chronologicky seřazených tracků v obalu s grafikou filmového plakátu a s obsáhlým bookletem, naplněným historickými fotografiemi, reportážními snímky z natáčení i osobními vzpomínkami režisérky Olgy Malířové Špátové a zpěvákovy manželky Ivany. Je to cenný příspěvek do Gottovy počtem titulů ohromující diskografie. Příspěvek v souvislostech vzniku jedinečný, neporovnatelný s běžnými kompilacemi.

„Karel přistupoval k natáčení s naprostým klidem a nechal se točit i v situacích, se kterými by deset let zpátky jen těžko souhlasil. Chtěl, aby jeho příběh byl pravdivý. Ještě v průběhu září, několik týdnů před smrtí, vybíral společně s Olgou hudbu do filmu. Procházeli spolu seznam jeho skladeb a pečlivě zvažovali každou píseň. Tvořivost a touha vše dotáhnout do zdárného konce ho držely nad vodou. Záleželo mu na tom, aby film i kniha byly jeho životními díly. Aby byly zachyceny jeho úspěchy nejenom u nás, ale i v zahraničí,“ uvedla Ivana Gottová.

Soundtrack Karel vydal Supraphon ve spolupráci s Karel Gott Agency a Bontonfilmem na 2CD, 3LP i v digitálních formátech v den premiéry filmu, který po odkladech způsobených pandemií koronaviru byl stanoven na 7. 10. 2021.

 

TEASER: https://youtu.be/yDdbF111S6c

 

VIDEOKLIP: https://bit.ly/VIDEOKLIP-KAREL

 

MULTILINK: https://lnk.to/KarelOST

Foto: Supraphon / Karel Gott Agency


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353