Gipsy.cz chystají velký návrat

Kapela Gipsy.cz plánuje návrat na česká a moravská koncertní pódia – a hlavně po třech letech přijde s novým albem, jež chystá pro vydavatelství Supraphon. „Vybíral jsem z osmdesáti skladeb, které jsem za ty tři roky složil. Na albu jich nakonec bude asi patnáct,“ prozradil nám frontman skupiny Radek Banga. Vydání dosud bezejmenné novinky Gipsy.cz se připravuje už na 22. dubna 2011.


Zaútočit na špičky hitparád a roztančit diváky v publiku se kapela chystá v klasickém složení, tedy Radek Banga, Vojtěch Lavička, Petr a Honza Surmajovi. Na pódiu se však Gipsy.cz letos nejdříve představili geograficky hodně vzdálenému publiku. Skupina totiž před pár dny přiletěla z Austrálie, kde koncertovala v Bellingenu, Sydney, Melbourne, Tasmanii a Brisbane. Tři z pěti australských koncertů byly v rámci Gypsy Music Festival – Karavan, kde pořadatel Musik Trafik prezentoval Gipsy.cz jako hlavní hvězdu letošního ročníku.
První české vystoupení se bude konat v pátek 18.března v Děčíně. V létě pak bude skupina Gipsy.cz koncertovat na festivalech a letních scénách, především na festivalu České a Moravské hrady.

Koncerty Gipsy.cz
18. 3. – Děčín, Music Club Garage
19. 4. – Praha – O2 Arena, v rámci charitativního koncertu TV Nova
21. 5. – Náchod – Den s primátorem, areál pivovaru
22. 5. – Orlová – festival
28. 5. – Hradec Králové, Festival Na Břehu
29. 5. – Praha, Festival Mezi ploty
25. 6. – Praha, United Islands
16. 7. – Točník, České Hrady
23. 7. – Švihov, České Hrady
29. 7. – Malá Skála, Benátská noc
30. 7. – Kunětická Hora, České Hrady
13. 8. – Hradec nad Moravicí, Moravské Hrady
27. 8. – Valtice, Moravské Hrady
17. 9. – Beroun – Festival Letorosty
24. 9. – Černá hora u Brna, areál pivovaru

Foto: Supraphon.cz, Gipsy.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353