Gabriela Soukalová: Věřím tomu, že každý člověk je v něčem výjimečný

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show štafetu našich biatlonistek Gabrielu Soukalovou, Evu Puskarčíkovou a Jitku Landovou, k nim patří ještě Veronika Vítková, která se bohužel nemohla dostavit.

Bývalé biatlonistky se totiž před několika dny dočkaly zasloužené satisfakce v podobě bronzové medaile z olympiády v Soči 2014, kterou převzaly v Novém Městě na Moravě a kterou také přinesly ukázat svému hostiteli. „Dočkaly jsme se adekvátní divácké kulisy,“ říká o atmosféře, která panovala při slavnostním ceremoniálu, Gabriela Soukalová a připomíná, že trvalo dlouhých devět let, než byl definitivně uzavřen spor s ruskými závodnicemi kvůli dopingu, které musely medaile vrátit. Všechny tři dámy se pak snaží před Janem Krausem, kterému se v biatlonu nelíbí zejména trestné kolečko, svůj sport obhájit. „Aspoň se ta spravedlnost v nějakém směru na světě děje,“ kontruje Soukalová.

Ovšem pak dávají moderátorovi za pravdu, že trestná kola jsou opravdu náročná. „Hlavně vám ta trestná kola nikdo nepočítá, takže to ještě musí být člověk dobrý v matematice, aby si to všechno spočítal, tam může dojít k omylu,“ dodává Jitka Landová a Eva Puskarčíková doplňuje: „Kritický moment nastává mezi třemi, čtyřmi a pěti koly, to pak už nevíte, jestli máte tři nebo čtyři.“ „Já jsem jela jednou radši o jedno víc, než abych jela o jedno míň,“ vzpomíná se smíchem Jitka. „Když ho neobjedete, tak máte dvě minuty, a to se pořád vyplatí objet to ještě jednou,“ vysvětluje Eva s tím, že jedno kolo jedou zhruba 25 vteřin.

Došlo ale také na současnost, a tak se dozvíme, že Gabriela se nedávno zúčastnila se svojí maminkou legendárního závodu Jizerská padesátka. „Maminka je pro mě celoživotní motivátorka,“ vyznává se sportovkyně a moderátorka, o které se nyní točí otevřený dokument. Bude stejně skandální jako její kniha? „Myslím, že jsem tou knížkou hodně předběhla dobu, protože v době, kdy jsem ji vydávala, tak jsem neměla pocit, že by tady v České republice existovalo takové množství podcastů a různých pořadů, kde by lidi kápli božskou a mluvili o věcech hlouběji, zabředli hlouběji pod povrch. Asi na to společnost nebyla připravená a já jsem nebyla připravená na to, jak fungujou média,“ říká a nepřímo děkuje Janu Krausovi, že se jí tehdy jako jediný zastal.

„V dokumentu bych chtěla motivovat lidi, aby když mají svůj sen, za ním šli i přes všechny překážky. A taky trochu věřím tomu, že každý člověk je v něčem výjimečný a že stojí za to objevovat sebe a zjišťovat, v čem ta výjimečnost spočívá,“ dodává Gabriela, která nedávno opustila moderátorský post na Primě. „Nemám zkušenosti jako moderátorka a spíš jsem se tam šla něco nového naučit. Jsem ráda, že jsem tu možnost dostala, protože to bylo celou dobu hezké, a přiznám se, že mi dneska ti lidé docela chybí,“ uzavírá.

 

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353