Fotbalista Řepka se stal hvězdou knižního festivalu

Kdo by to byl řekl, že se knižní festival nejvíce zaplní publikem ve chvíli, kdy se na pódiu objeví fotbalista?! V pražských Letňanech, konkrétně v obchodním centru, se po celý měsíc koná akce nazvaná Výlov autogramů aneb Březen plný hvězd, jež si klade za cíl podpořit fenomén čtení. Zatímco v některých dnech je návštěvnost spíše »vlažná«, na křest druhé autobiografie bývalého sparťanského obránce Tomáše Řepky dorazilo několik stovek lidí!


„Dalo se to čekat. Už jen z toho důvodu, že kniha Neuhýbám! opustila tiskárnu jen několik hodin před začátkem této akce. V ostatních případech totiž propagujeme vesměs tituly, které jsou na trhu již několik týdnů či měsíců,“ prozradil nám moderátor letňanského knižního maratónu, zpívající spisovatel Richard Sacher.


Kontroverzní Tomáš Řepka, jenž v současné době působí v týmu SK Hvozdnice, nezůstal nic dlužný svojí pověsti. Poněvadž uvízl v zácpě na Letné, a to přímo před sparťanským stadionem, zjevil se v OC Letňany s přibližně dvacetiminutovým zpožděním. Nepřispěchal sám, ale se svojí manželkou, modelkou Vlaďkou Erbovou. Na pódium se však hvězdný pár dostal až za dalších deset minut, poněvadž jej polapily televizní štáby a nekompromisně jej »skásly« o rozhovor.


Poté konečně přišla řada na Richarda, který Tomáše s Vlaďkou – a také spoluautora a vydavatele knihy Josefa »Pepsona« Snětivého – vyzpovídal veřejně. Fanoušci i náhodní kolemjdoucí se dozvěděli mimo jiné i to, že kniha Neuhýbám! pojednává nejen o Řepkově pověstných »blikancích«, ale také o korupci v českém fotbalu a obráncově soukromí. Ten se už čtvrtým rokem soudí s exmanželkou Renatou, s níž se rozvedl v dubnu 2012, ale stále nemají vypořádané majetkové záležitosti. S Vlaďkou Erbovou, kterou si vzal loni v létě, má Řepka dvouletého syna Markuse.

Foto: Vladimír Zemek