Filip Renč zahájil zkoušky muzikálu Tři oříšky pro Popelku

Přípravy rodinné pohádkové show Tři oříšky pro Popelku jsou v plném proudu. Počátkem tohoto týdne proběhla první čtená zkouška, které se účastnil celý produkční tým a prakticky všichni hlavní účinkující. A jelikož je premiéra plánovaná na 12. října, hned se pustil do plné práce. Zároveň také oznámil definitivní obsazení některých rolí.

FRH_4476

Režisér Filip Renč představil svou vizi, jak chce toto notoricky známé pohádkové téma ztvárnit. „Filmovou pohádku všichni znají, včetně dnešních malých dětí, a já chci dodržet její romantickou poetiku a charakter. Obsáhle jsem to probíral také s režisérem původní filmové pohádky panem Vorlíčkem,“ uvedl na úvod zkoušky. Zároveň představil také scénografii, jaká bude na jednom z nevětších jevišť, jaká u nás máme, tedy v Kongresovém centru Praha k vidění. „K vytvoření atmosféry podobné jako ve filmu nám na jevišti pomůže moderní technika v podobě obří LED obrazovky, ale také živé prvky včetně tří koní, holubů, sovy a samozřejmě také Popelčina psíka. Pro zachycení hereckých akcí a detailů budou sloužit dvě kamery, díky nimž bude v živém přenosu na dalších dvou obrazovkách vidět vše dobře i z poslední řady hlediště,“ doplnil režisér.

FRH_4449

Filmová pohádka má pouze jednu píseň a režisér Filip Renč tak spolu s textařem a překladatelem Adamem Novákem objasnili svůj záměr, jak pohádku hudebně doprovodit. „Původní hudba Karla Svobody by na náš projekt nevystačila, proto jsme doplnili dalších šest písní, takže vlastně půjde o muzikál,“ vysvětlil Renč.

FRH_4468

Připravovaná pohádková show má zcela jedinečné herecké obsazení a před zahájením zkoušky byla patrná velmi srdečná atmosféra mezi do jednotlivých rolí i alternací obsazenými herečkami a herci. Karel Heřmánek st., který ztvární roli Vincka, při setkání s Pavlem Trávníčkem zavtipkoval: „Ty vypadáš tak dobře, že bys klidně mohl hrát ještě toho prince.“ Pavel Trávníček je však spokojen s rolí krále, neboť tuhle roli si zahrál již v německé jevištní verzi této pohádky.

FRH_4541

Se svou rolí zlé macechy je spokojená i Veronika Žilková. „Strašně moc se těším. Macecha je sen každé herečky v mém věku. Popelek a princezen si každý užije dost, ale zlo je vždy přitažlivější. Bude to ale milé zlo, jenom aby děti viděly, jaké je to, když je někdo protivný a nebyly pak protivné,“ míní Žilková.

FRH_4895

Natěšený je i Milan Šteindler, který zdědil roli po herci Janu Libíčkovi. „Získal jsem roli preceptora, a když se mi ji podaří předobrazit tak, jak to hrál pan Libíček, tak bych byl rád,“ říká Šteindler.

FRH_4921

Pak už začala naplno první čtená zkouška s upřesňováním a doplňovaném ještě některých replik, a účinkující také poprvé slyšeli písně, které pohádku budou provázet. Režisér Filip Renč také definitivně rozhodl alternace rolí princových kumpánů Kamila a Vítka. O roli Kamila se podělí Jan Komínek, Lukáš Kofroň a Jindřich Žampa, roli Vítka budou alternovat Martin Kraus, Lukáš Adam a Vít Levinský.

FRH_5068

Foto: Herminapress.cz