Felix Slováček oslaví 70 velkolepým koncertem!

Tento týden se konala v mucic clubu My Way tisková konference muzikanta a dirigenta Felixe Slováčka, který ve čtvrtek 23. května oslaví 70. narozeniny. Den před tím je oslaví se spoustou svých pěveckých kolegů velkolepým koncertem pod názvem Felix 70 v pražské Lucerně.


Tak jako právě před deseti lety, tak i letos mu tento narozeninový koncert připravuje zpěvák Martin France, který se právě na tiskovce zhostil role moderátora s ulízanými vlasy a nalepeným knírkem a v první chvíli ho nepoznal nejen ani sám Felix, ale ani kolegové Leona Machálková nebo Josef Laufer. Na tiskovou konferenci dorazila i ex přítelkyně Dana Hůlky Šárka Vaňková, která Francemu pomáhala s touto vizáží, neboť si nedávno udělala maskérský kurz.


I přes to, že Slováček před pár dny podstoupil chirurgické odstranění bulky u oka, sršel vtipem a všechny přítomné bavil a jeho samotného velmi bavilo, že je v obležení muzikálových zpěvaček Machálkové, Vaňkové a operní divy Pavlíny Senič, která je dlouholetou rodinnou kamarádkou Felixe a jeho ženy Dády Patrasové. Felix pak sám svým uměním potěšil všechny přítomné a zahrál titulní skladbu ze seriálu Cirkus Humberto. Poté přišlo na podepisování smluv v přímém přenosu, neboť všichni účinkující vystupují za symbolickou 1,- Kč, kterou zde přímo obdrželi.


Josef Laufer prozradil, že už je to taková doba, co se s Felixem znají, že už si to ani vlastně nepamatuje. Dorazil i Felix Slováček mladší, který na koncertě bude i dirigovat, ale zároveň chystá nějaká překvapení, která spolu konzultovali u baru s Martinem France.


Na koncertě, který se připravuje na 22. května 2013 v Lucerně kromě inerpretů, kteří přišli podpořit Felixe na tiskovku zazpívají dále například Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Petra Janů, Eva Pilarová, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, nebo Monika Absolonová.


Na koncertě zazní největší hity sólových interpretů, ale i premiérová dueta v exkluzivních aranžích vytvořených pouze pro tento Galavečer. Celý life program bude doprovázet sedmnáctičlenný Big band Felixe Slováčka. Každý z hvězdných hostů připojí ke svému vystoupení i osobní gratulaci.


Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu cítění Felixe Slováčka a jeho hostů zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán nadačnímu fondu Dar sluchu – podpora center kochleárních implantací v ČR a individuální podpora neslyšících dětí, dospělých i seniorů s kochleárním implantátem. Vstupenky v rozmezí 290,- Kč až 1490,- Kč už je možné zakoupit v obvyklých předprodejích.


Tento narozeninově – benefiční koncert bude natáčet Česká televize a bude odvysílán do půlky června letošního roku. Pokud vše dobře dopadne, a budou podepsány smlouvy se sponzory, na podzim 2013 vyjede Felix Slováček se svým Bigbandem a částí interpretů turné po městech ČR a SR.

Foto: www.martinproduction.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353